בירת הקראפט הישראלית הטובה בעולם: מבשלת אלכסנדר

29.07.2021
מבשלת אלכסנדר המוערכת זכתה ב-9 מדליות, יותר מכל יצרן אחר בארץ - מה שהופך אותה לבירת הקראפט הישראלי הטובה בעולם! מהסיידר המדובר ועד לבירה שנוצרה בשיתוף ענק הקראפט הדניֿ: לרגל השקת בקבוקים במהדורה מוגבל ושיתוף פעולה מרתק - 3 המלצות לסופשבוע

מבשלת אלכסנדר היא מחלוצות גל הבירה הארטיזנלית בישראל – בירות קראפט – שהחל בתחילת המילניום ורק הולך וגובר תאוצה. מאחורי הייצור והיוזמה עומד אורי שגיא, טייס קרב לשעבר שהפך את התחביב שלו למקצוע. למבשלה קרא לה עם שם הנחל הסמוך לה – ואת התוויות מפארים צבי הים שעדיין שוחים בו.

מאז שהוקמה ב-2008, זכו הבירות של מבשלת אלכסנדר במדליית זהב באולימפיאדת הבירה בגרמניה ובעוד 8 מדליות בתחרויות ברחבי העולם. בסך הכל זכתה המבשלה ביותר פרסים מכל מבשלה אחרת בישראל. כך הוענק לה התואר המחייב ״בירת הקראפט הישראלית הטובה בעולם״.

הבירות של מבשלת אלכסנדר וברקע המייסד – אורי שגיא (צילום: רפי דלויה)

את ברזי הבירה של אלכסנדר אפשר למצוא בכמה מהמסעדות הטובות בישראל – קפה איטליה למשל. בשנה האחרונה הולכות ומתרבות נקודות המכירה של הבירה המוערכת, לאור בשיתוף פעולה מצליח עם יקבי כרמל, שהחלו בהפצתה. כך מגיעות כעת הבירות של המבשלה לכל רחבי הארץ, יחד עם יינות כרמל, קוניאק דופוי ועוד.

״המבשלה החדשה והמתקדמת של בירה אלכסנדר מגדילה את כושר הייצור של  המבשלה ותאפשר לה להביא את בשורת הבירה האיכותית לכל הארץ. בימים אלו, אנו משלימים את הערכותינו לשנה הקרובה מבחינת כושר מכירות והפצה. תוצאות מהלכים אלו מורגשים כבר בשנה הנוכחית ויבואו לידי ביטוי מלא בשנת 2022״, אמר נדב ארנס ארד, מנכ״ל יקבי כרמל, באירוע ההשקה של שיתוף הפעולה בין היקב למבשלה.

מבשלת הבירה החדשה מצויידת בטכנולוגיה מתקדמת של תהליכי בישול בירה. בכך היא מאפשרת ייצור בירה בסטנדרט עולמי (World Class), בדומה למבשלות בירת הקראפט המתקדמות בעולם. יחד עם השקת המבשלה החדשה, משיקה אלכסנדר מרכז מבקרים חדש ומרשים המציע מגוון סיורים והדרכות.

"בירה טרייה, לא מסוננת ולא מפוסטרת, מחומרי גלם באיכות הגבוהה ביותר שמיוצרת בתהליך קפדני וארוך מהרגיל, המבוסס על ידע ומסורת – ובכמויות קטנות שמאפשרות הקפדה ושליטה מלאה באיכות", אמר שגיא. לצד חדשנות וקדמה טכנולוגית, מציגה המבשלה גם מערכות חסכון באנרגיה ובמים, הממחזרות את אנרגיית החום ומצמצמות פליטות לסביבה.

 

לרגל ההשקה, הצטרפו למבחר הבירות של אלכסנדר שני בקבוקים במהדורה מוגבלת, אותם ניתן להשיג במרכז המבקרים בלבד או בנקודות מכירה נבחרות. בחרנו 3 בקבוקים מהמבחר החדש שכדאי לכם לחפש ולהכיר.

הבירות של מבשלת אלכסנדר (צילום: רפי דלויה)

 

Green Gold IPA

שיתוף פעולה יוצא דופן בין אלכסנדר לאחת המבשלות המוערכות בעולם – מיקלר (Mikkeller) – יצר בירה נפלאה, שנמכרת בכל רחבי העולם. גרין גולד IPA מיוצרת במבשלה באיזור התעשייה עמק חפר ונוצרה בהשראת בירת גרין גולד של הענק מדנמרק, שכעת מחזיק אותה ברבות מהמבשלות שלו ברחבי העולם, מקופנהגן ועד צפון אמריקה.

גרין גולד הישראלית זוכה לטעם ופרשנות יחודית שמוענקת לה במבשלה. התוצאה: בירה בהירה (6.8% אלכוהול), עם מרירות עדינה וטעמים מודגשים של כשות ונוכחות מודגש של מאלט. שווה מאד.

להשיג בנקודות מכירה נבחרות ובמרכז המבקרים.

 

Imperial Stout

אימפריאל סטאוט הוא סגנון שנולד באנגליה במאה ה-18 והיה, כך אומרים, סגנון הבירה המועדף על קתרינה הגדולה קיסרית רוסיה. כך זכה בכינוי ״Russian Imperial Stout״. מאפייני הסגנון: אחוז אלכוהול גבוה ושימוש בלתתים קלויים, שמעניק לבירה צבע שחור, גוף מלא ועושר רב.

האימפריאל סטאוט של מבשלת אלכסנדר מתיישן בחביות עץ אלון ששימשו לפני כן לוויסקי ברבן אמריקאי וכן בוויסקי מקומי של מזקקת מילק אנד האני. החביות מוסיפות לבירה ניחוחות יחודיים כווניל ורמז של פירות טרופיים.

כך מתקבלת בירה עשירה ועוצמית עם סיומת ארוכה ונהדרת. אספרסו אלכוהולי, אם תרצו (שמזכיר מאד גם יינות קינוח משובחים), או עם ניחוות של פירות מיובשים, פולי קקאו, קרמל כהה, קוקוס ועוד. שיעור האלכוהול עומד על 10.4% והבקבוק היפה מעוטר ביצירה של אמן הישראלי גיא פיטשון.

את הבירה  כדאי לשתות אותה לא קרה מדי בטמפרטורה של 10-16 מעלות.

להשיג במרכז המבקרים בלבד. צבי הנחל 13, א.ת עמק חפר

אלכסיידר

הצגה אמיתית לחובבי הז׳אנר. הסיידר החדש של מבשלת אלכסנדר מיוצר באופן מסורתי ומתפוחי פינק ליידי מקומיים בלבד, בלי סינון או פיסטור. כך מתקבל משקה מעונן קלות, בגיזוז וטעמים שלוקחים את ייצור הסיידר המקומי לרמות חדשות.

הסיידר יבש מאד וניחן בחמיצות נהדרת שמזכירה יינות מבעבעים טבעיים כפט-נט (Pet-Nat). הצבע בהיר ולמשקה ארומות של תפוחים ירוקים (תו טעם שמזוהה מאד גם עם שמפניות צעירות) ורמז עדין של פירות הדר. נפלא.

מהסיידר יוצרו כמויות מצומצמות מאד והמלאי אוזל כבר בימים אלה. לרוץ ולהשיג במסעדות ונקודות מכירה נבחרות ובמרכז המבקרים.

 

 

תגובות לפוסט