קרני בן דרור: הסומליירים של ישראל

31.03.2022
היא מושפעת מעונות השנה בבניית התפריט, מפרגנת לקטגוריית היינות הכתומים המתפתחת במסעדות - ותשמח לשתות בקבוק יין עם אחיה כשיהיה גדול מספיק להעריך אחד שווה. הכירו את קרני בן דרור, מנהלת תחום יין במסעדת שילה

קרני בן דרור (26) @holchairegelbeshvilofnaim

מנהלת תחום יין במסעדת שילה @sharoncohen.chef


מהכרם לפלור: איך הגעתי להיות סומלייה

בכל דבר ועבודה שיש לי, אני רוצה להבין איך להיות הכי טובה. כשהתחלתי למלצר, זה היה ככה עם יין: לא הייתי שותה בכלל עד שעברתי הדרכות יין בעבודה. ומהרגע שהתחלתי – רציתי לדעת הכל על יין וכמובן התאהבתי. אגב – מאותו רגע התגבשנו בצוות לחבורת מלצריות שאוהבת יין, שותות ומדברות על זה.


תחנות בדרך

ניהול סניף דיזנגוף במנו וינו במשך 4 שנים (במהלכם גם למדתי ב-IWSI) ומסעדת שילה, שם אני עובדת שנה.

מי אתה, תפריט יין

תפריט יין קודם כל כדאי לרענן תכופות. בתהליך הבנייה שלו, אני חושבת על הזמן בשנה בו יוגש ועל דברים שכיף לשתות בעונה הזו. אני דואגת להביא כמה שיותר סגנונות, שלכל אחד יהיה משהו שהוא אוהב בתפריט.

תפריט היין הנוכחי בשילה נוצר על ידי קודמי בתפקיד, גיא חלילי. הוא יחסית חדש וגם אני. ממש לאחרונה, כשבקבוקים מתחילים להיגמר אצל ספקים ולקראת האביב – אני מתחילה לעבוד על תפריט ראשון שהוא שלי.

ההשראה שלי הם הלקוחות. עם כמה שהייתי רוצה תפריט של כל מה שאני אוהבת לשתות, אני יודעת שבסופו של דבר אני צריכה דברים שיתאימו להם. לשף (שרון כהן) יש השפעה רבה וכמובן שאני נותנת לו לטעום דברים שמצאו חן בעיניי.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon cohen (@sharoncohen.chef)


טעמים וזנים אהובים

אוני אוהבת בגדול יינות חמצמצים וקלילים, אבל יש ימים שבא לי משהו מלא או עגול יותר. מאוד אוהבת מבעבעים, גם תמיד אהיה עם בקבוק סודה.

מסדרת בטא, אוהבת את היין הכתום שהוא שונה בתחום של היינות המקומיים וחדש. בכללי, זו קטגוריה שמאוד מגניבה אותי ואני שמחה שהיינן עידו לוינסון מביא משהו שונה ומיוחד בסדרה.

קרני בן דרור ויין כתום מסדרת בטא של ברקן (צילום: סיון אסקיו, רקס תעשיות)
בהערכת חסר בסצנה המקומית 

יינות קינוח, שאני מאוד אוהבת במיוחד מאז הלימודי יין. יש לנו כמה יינות קינוח בבר היין שלנו ג׳נגו שמול השילה ולפעמים אני חוצה ומביאה ללקוח שביקש. ועדיין – לצערי זה לא קורה מספיק.

מחוץ לשעות העבודה

עם משפחה וחברים, בבית, במסעדה או בר. מאוד אוהבת לארח אצלי אבל אין לי ממש זמן. חונכתי על ג׳ין טוניק, ומאוד אוהבת בנוסף גם נגרוני.

קולגות מוערכות
כל החברות שלי – מרגיש לי שהתפתחנו יחד והפכנו את זה למוקד עניין בחיים. מעריכה מאד את גיא חלילי שעבדתי איתו ולמדתי ממנו המון; מנו ועדי ממנו וינו – רסיטל בר, שמהרגע שנפגשנו הפכנו לאחיות, ולמדתי ואני עדיין ממשיכה ללמוד ממנה המון.


טיפ לסומליירים מתחילים

תמשיכו להנות ממה שאתם עושים, ותראו את זה לקולגות וללקוחות שלכם. בסופו של דבר יין זה חוויה ואנחנו השגרירים שלה.


עם מי הכי היית רוצה לשתות בקבוק יין

עם אחי הקטן. הוא רק בן 6 אבל מאוד סקרן, כרגע הוא חזק בתירוש אבל אני מחכה שיגדל ויוכל לטעום ולא רק

העתיד בתחום היין

אני רואה יותר ויותר אנשי יין במסעדות, גם שהלקוחות יודעים יותר מה שהם רוצים. ידוע שאנחנו מאחרים באופנות בדרך כלל, אז מאמינה שלאט לאט תחום המסעדנות שלנו והיין יראה לא פחות מאירופה.

הופה הופה – בסוף יהיה פה אירופה. יין (צילום: unsplash)

תגובות לפוסט