מארסיי: 5 מסעדות שמגישות בויאבז מעולה ועוד בבירת פרובאנס

28.11.2019
מארסיי, היפהפייה המתעוררת של דרום צרפת, היא אבן שואבת לחובבי קולינריה בכלל ודגים בפרט. ממרק בויאבז מושלם למסעדת הטאג'ין הטוניסאית והסודית - יפה עירון-קוץ ממליצה על 5 מסעדות בבירת פרובאנס

מארסיי סבלה במשך שנים מיחסי ציבור גרועים. תיירים רבים שהגיעו לפרובאנס – אפילו כאלו שנחתו בשדה התעופה בעיר (שלאחרונה התחדש בקו ישיר לתל אביב) – דילגו עליה והמשיכו לשכיות החמדה באזור.

נמל מארסיי (צילום: Pixabay)
נמל מארסיי (צילום: Pixabay)

בשנים האחרונות נהנית בירת המחוז – שהיא גם העיר השנייה בגודלה בצרפת – מרנסאנס. מחירי הדיור והמחייה המשתלמים ומזג האוויר הנפלא משכו אליה צעירים רבים מרחבי המדינה. גלריות אמנות נפתחו, חנויות מעצבים ושכונות שפעם היה מפחיד להסתובב בהן – למשל זו הסמוכה לנמל העתיק – מלאות בהיפסטרים ואמנים אלטרנטיביים.

האוכל של מארסיי נודע בזכות טעמי הים המודגשים של המנות – ובראשן בויאבז. אפשר לאכול כאן היטב ובזו, במסעדות קטנות ברחבי העיר ובשווקים,  ואפשר לבקר גם במסעדות עילית מעולות.

הטובות שבהן מתמחות בדגים ופירות ים ובראשם – איך לא – במרק בויאבז (Bouillabaisse) שנולד כאן, כפתרון לשימוש בדגים אותם הדייגים לא הצליחו למכור באותו יום – והפך למעדן.

עוד בעיר: מסעדות מהגרים מעולות עם פיצה נפוליטנית מאיטליה, תבשילי טאז'ין עם קוסקוס מרוקאי ועוד.

מרק בויאבז (צילום: אבי גנור)
יש גם מתכון מרק בויאבז – במקרה הזה של מסעדת "מאנטה ריי" (צילום: אבי גנור)

מיראמר – Miramar

המסעדה בה' הידיעה של מארסיי. כאן מוגש הבויאבז הטוב בעיר, אותו מכינים על פי מתכון משפחתי. המסעדה הוותיקה שומרת על העיצוב המקורי משנות החמישים ורוב המנות הן קלאסיות. שף המסעדה הצעיר החליף את אביו בתפקיד ולא מבייש את הפירמה. לארוחה שלמה תעלה כ-50 אירו לאדם.

Miramar. 12 quai du Port

(צילום: Pixabay)
(צילום: Pixabay)

און טאבּל או סוּד – Une Table au Sud

מסעדת השף של לודוביק טוראק (Ludovic Turac), טבח יצירתי וחדשני שלוקח השראה מפרובאנס, זכתה לאחרונה בכוכב מישלן – ובצדק. המנות עשויות מרכיבים ים תיכוניים טריים ואיכותיים וגם המחירים מצויינים. מומלץ במיוחד הבויאבז שמכינים כאן. תפריט צהריים מלא עולה 36 אירו לאדם.

Une Table au Sud. 2 Quai du Port

שה מאדי לה גלינט – Chez Madie Les Galinettes

מסעדת דגים עממית ואוכל בסגנון צרפתי ים תיכוני שאהובה מאוד על המקומיים. הבויאבז המצוין עולה 32 אירו.
Chez Madie Les Galinettes. 138 Quai du Port

שז אנז'ל – Chez angéle

הפיצה הטובה בעיר מוגשת כאן ונאפה בתנור פחמים. עוד בתפריט: פסטות ומנות בשר על הגריל. המחירים זולים: החל מ-7.50 אירו לפיצה ו-12.5 לעסקית מלאה.

Chez angéle. 50 rue caisserie

פיצה עם בייקון של פנמה (צילום: אמיר מנחם)
(צילום: אמיר מנחם)

לה קאהנה – La Kahena

מסעדה טוניסאית עם אוכל ואווירה חביבה. בתפריט: קוסקוס דגים או כבש וכן דגים בגריל. ארוחה מלאה תעלה בסביבות ה-20 אירו

La Kahena.  2 Rue de la République, 13001 Marseille, France

תגובות לפוסט