3 גלידריות עם ג'לאטו טבעוני מצטיין | רומא

24.12.2019
רומא היא המקום ללקק בו ג'לאטו קטיפתי ועתיר פירות. מהג'לאטו המושקע ליד המזרקה ועד לסורבה מוקה חלומי - אורי שביט מכתירה 3 גלידריות מומלצות לטבעונים בבירת איטליה

גלידה טבעונית הוא צמד מילים הרבה יותר נפוץ ממה שנהוג לחשוב – ולא רק בהיצע הסורבטים. לשוחרי הגלידה הטבעוניים רומא מספקת חוויה נפלאה, בלי יותר מדי תחליפים שונים ומשונים. מבחר הסורבטים מסחרר ומעולה (רק תבדקו שלא מתחבאות בו ביצים, מה שעלול לקרות באופן מפתיע. גם גביע הוואפל לא טבעוני לרוב ולכן מומלץ להזמין בכוסות), כמו גם שלל גלידות הסויה.

עוד אורי שביט ב-Rex:

נכון, לא נראה שמדובר בפניה נרגשת לקהל הטבעוני – רומא היא לא בדיוק יעד מוביל בתחום –  אלא כדרך לפנות למי שמעוניין לשמור על הגזרה, הבריאות והמשקל. לראייה: באחת הגלידריות מצאנו שלט שמפרט את יתרונות גלידת הסויה – ללא כולסטרול, ללא שומן מהחי, ללא לקטוז וללא סוכר. נו מילא –  הרווחנו פעמיים!

3 המלצות לג'לטריות מעולות וידידותיות לטבעונים מעיר הנצח:

1. דלה פלמה – Della Palma

150 טעמי גלידה שונים מייצרים בגלידריה המפורסמת הזאת, לצד אינספור דברי מתיקה, שוקולדים מעוצבים בשלל צורות (נניח פרחים) ועוד כל מיני מוצרים שגורמים לקריוס ובאקטוס לעבוד שעות נסופות בפה שלכם.

10 טעמים מתבססים על טהרת הסויה וטעמם נפלא, בפרט זה של גלידת הפיסטוק סויה והמוקה (השוקולד פחות). על הסורבטים אגב, לפחות מהמראה שלהם, נראה שאפשר לוותר. אל תגידו שלא אמרנו.

Della Palma. Via della Maddalena 19

2. ג'לטריה ולנטינו – Gelateria Valentino

ברחוב קטן, צעד וקצת מהכיכר המכילה את מזרקת פונטנה די טרווי המפורמסת (Fontana di Trevi) מתחבאת ג'לטריה שמגישה גם היא מגוון דו ספרתי של 10 טעמי גלידות טבעוניות.

בביקור שלי, רוב מכריע של הטעמים הקרמיים התבסס על פירות והשאר – על חלב סויה. "האם יש ביצים בסורבה", שאלתי את הבעלים, למודת אכזבות ותקריות. הבעלים מצדו כמעט ונעלב מעצם המחשבה. "סניורה, כל טעמי הפירות שלנו מכילים אך ורק פירות, סוכר ומים", אמר בפסקנות שלא משתמעת לשני פנים. מושלם! ליקקנו את הג'לאטו שלנו בהנאה.

Gelateria Valentino. 96 Via Del Lavatore

3. בלו אייס– Blue Ice

בכל שכונה ורחוב סואנים ברומא ובפרט ברבעים ההיסטוריים של רומא, נתקלנו בסניף רשת הג'לטריות בלו אייס. היא מונה יותר מעשרים סניפים ומציעה מבחר נהדר ומספק של גלידות טבעוניות בטעמים שונים – על בסיס סויה ופירות. מומלץ בחום.

עוד במומלצים: בסניפים מציעים במחיר הגלידה הטבעונית גם תוספת של קצפת סויה מצטיינת וללא תוספת תשלום, לצהלת כולנו. נעים וטעים.

Blue ice Gelato. סניפים ברחבי איטליה

תגובות לפוסט