מאחורי הבריף – שיחה עם מנהלי השיווק של המותגים המובילים: דנה שרון

01.10.2021
הכירו את דנה שרון - מנהלת השיווק של יקב הרי גליל, שנהנה בשנים האחרונות מרנסנס מיתוגי. ישבנו איתה לשיחה על התפקיד, על המותג שבאחריותה ועל ערכי הקיימות שבחר להתמקדם בהם היקב

דנה שרון (40), נשואה+ 3 בנות. מנהלת שווק יקב הרי גליל

דנה שרון נכנסה ליקב הרי גליל כרוח סערה – וממשיכה בו מאז נכנסה לתפקיד את הרנסנס שהופח בו עם מיתוגו מחדש כיקב בר קיימא. ישבנו איתה
לשיחה על התפקיד, התחום ובכלל על החיים.

תפקיד ותחומי אחריות

מנהלת שיווק יקב הרי גליל – אחראית על מכירות ושיווק של השוק המקומי, שיווק של היצוא ומרכז המבקרים של היקב בעיצוב האדריכלי הייחודי והיפהפה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pavel Uroslov (@uroslov.p)

 

קריירה

בוגרת תואר ראשון בפרסום ושיווק מהמכללה למנהל וכן ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשיווק – גם הוא במכללה למנהל.

בתחילת דרכי עבדתי במשרד הפרסום באומן בר ריבנאי. אחד מהלקוחות במשרד היה בייגל בייגל, שמשכו אותי להיות מנהלת מותג שלהם. בהמשך עבדתי ביוניליוור במשך 6 שנים, מתוכם עבדתי גם כמנהלת תחום שיווק בתחום המסעדות, המלונות ובתי הקפה (HORECA). באחד משיתופי הפעולה עם ״החברה המרכזית למשקאות״, התוודעתי לעמיתים שהפכו לשותפים לדרך – ושגייסו אותי להקים את חטיבת השוק המקצועי במחלבות טרה של החברה.

בטרה, שכוללת גם את משק צוריאל ומותג היוגורט מולר, עבדתי 6 שנים. בתקופה זו גייסנו לקוחות, בנינו מועדוני לקוחות (למשל – למאות פיצריות שעברו לעבוד עם הגבינה צהובה ״נועם״ של המחלבה) ויצרנו פרויקטים שזכו לתהודה בתקשורת. אני גאה במיוחד בפרויקט ״טעימה מהגליל״ של משק צוריאל שבו מעל 100 מסעדות בישראל הגישו מנו בשילוב הגבינות של משק צוריאל, כמו גם פרוייקט "muller inside" שאיתו זכינו בפרס החדשנות הבינ"ל של מולר.

ליקב הרי גליל הגעתי לפני שנתיים.

 

תחום הפעילות שלי

אני מנהלת השיווק של היקב אחראית על השוק המקומי, היצוא וגם על מרכז המבקרים. במסגרת התפקיד, אני אחראית על חדשנות, פעילויות שיווקיות , מכירות, פרסום ומיתוג של היקב

השפעת הקורונה על התחום שלך

קודם כל אנחנו מרגישים עליה בצריכת היין – צעירים פתאום שותים יין לא רק בברים, אלא גם בבית. אירועים בחללים פתוחים גם הם זוכים לעליה בעניין על חשבון חללים סגורים.

בנוסף – היקב הופך להיות מקום קולינרי תרבותי, יותר ויותר אנשים הגיעו ליקב בקורונה (גם כי חו״ל הייתה סגורה תקופה ארוכה) לקנות יין ועל הדרך גם לאכול משהו או לקנות גם דברים הביתה. כך התחלנו, לאור הביקוש, במסורת של בראנצ׳ים בבקרי שישי ביקב.

פורטפוליו – נקודות פסגה בעבודה

■ שבוע מסעדות וקיימות
שבוע בו המסעדות השף הטובות בישראל הכינו מנות על טהרת הקיימות.

■ שותים טוב עושים טוב

קמפיין לראש השנה בזמן הקורונה – התאמנו יין למפות על מנת שאם יטפטף יין על המפה לא יראו את היין (רוזה, אדום, סירה ועוד) ומי שהכין את המפות היו אנשים עם מוגבלויות של ארגון המשק"ם ובכך דאגנו לפרנסתם גם בזמן הקורונה

 יין חברים – דורות
מיכל אנסקי חברה אלינו וביחד השקנו את יין חברים דורות שעשה כבוד לדורות המייסדים ולדורות הבאים וממנו תרמנו לאירגון אוהלה – אדמת מרפא נשית

■ שיתוף פעולה עם נספרסו
קמפיין כלכלה מעגלית שהתנעתו החלה עוד לפניי ביקב ושחיזקנו אותה בשנים האחרונות: שותים קפה, ממחזרים את הקפסולה , והקפה הופך לדשן אורגני לכרמים ומהם יוצא יין איכותי וטעים . ענבל והצוות של נספרסו הרימו קמפיין מודעות מדהים וטונות של קפה מגיעות ליקב בכל שנה

■ השקת יראון לבן ורוזה 

יראון הוא יין הדגל של היקב ועל בסיס האיכותיות בנינו סדרת יינות יראון לבן ויראון רוזה – ועוד הפתעות בעתיד.

■ יצירת סדרות מדורגת ליקב והרחבת היצע היינות

חלוקה מסודרת של מבחר היינות ל-4 סדרות קמעונאיות: סדרת בר- הסדרה הצעירה; סדרת גליל – הרחבת סדרת היינות נגישים שרובם התיישנו בחביות עם התאמה למגוון יינות; סדרת יראון – ינות הדגל , ינות מתיישנים אשר מיצגים את הגליל;  סדרת ינות יחידניים : הענבים הכי איכותיים בכרם נכנסו לבקבוק ומביאים לכם את הכרם במיטבו. כמו כן הוספה של סדרה למסעדות – אביב.

 

העתיד בשיווק – טרנדים ומגמות בתחום שלך

4 מגמות בתחום היין שבולטות מאד בעיניי: ראשית, העולם שייך לצעירים , שמשנים את כללי המשחק ודורשים מהיקבים חדשנות של זנים, טעמים, תויות, עומק של סיפור וקיימות.

ואם כבר קיימות אז – קיימות או נמות: קיימות היא לדאוג לדורות הבאים ולאיכות החיים שלנו. בזכות האסטרטגיה הזו אנחנו עושים טוב יותר לסביבה ולחברה ובזכות זה היין שלנו איכותי וטעים.

חשיבות הוויזואליה: יין איכותי זה מאוד חשוב אבל גם הבקבוק והתוית הם כרטיס הכניסה להתנסות ביין ואפילו להצטלם איתו

התחזקות מקומו של מרכז המבקרים בחווית היקב: יותר מתמיד בישראל,בקרים באים להינות מיין טוב וגם אוכל טעים

טיפ למי שמעוניין להשתלב בקריירת שיווק

קודם כל – צריך כל הזמן להיות מעודכנים גם במכירות , גם בשוק, גם בטרנדים של שיווק בעולם ולא לפחד להיכשל. בנוסף, חשוב להביא רעיונות שהם פורצי דרך ונועזים ולא לפחד ללכת איתם עד הסוף.

שגרת יום ופנאי

יש לי 3 בנות קטנות , אנחנו אוהבות ללכת לים ביחד ולאסוף צדפים, פעילות שמרגיעה אותנו. אני מאוד אוהבת קולינריה – גם לבשל וגם לאכול במסעדות שף ומקומיות טעימות.

הפסגה הבאה

ללמוד ולהתמקצע  בעולמות נוספים כמו הפיננסים והתפעול – ולמנכ״ל יום אחד חברה בתחום.

 

תגובות לפוסט