כפר ראמה: 2 המלצות למסעדות ערביות מעולות בגליל – ארז קומרובסקי

28.09.2021
כפר ראמה הוא המכה של חובבי האוכל הגלילי והערבי, עם 2 מהמסעדות הטובות בקטגוריה ובכלל בישראל - כה קרובות וכה שונות בתפריטיהן. ארז קומרובסקי ממליץ - אתם חייבים לבקר את עזבה ואת שראביכ ולטעום כופתאות שישבראק מושלמות, סלטים שמתבססים על מרכיבי בר כלוף ועולש - ועוד

כפר ראמה ממוקם על הכביש המחבר את עכו אל כרמיאל. מקום לא-גדול, שלמרות גודלו אפשר למצוא בו 2 מהמסעדות הגליליות והערביות הטובות באזור – ואולי בארץ.
דווקא עכשיו, רגע לפני שאחת מהן נסגרת – זהו זמן טוב להיזכר במסעדות הערביות הנהדרות שגליל. שווה ביקור.

עוד שבועות ב-Rex:

השפים של מסעדות עזבה ושל שראביכ נחשבים שניהם גורואים גליליים של אוכל מקומי. שניהם עשו הסבה מקצועית – חביב דאוד ממסעדת עזבה היה מורה לפני שפתח את המסעדה. יעקוב שראביכ היה מאידך עובד סוציאלי בצפת.

שניהם מכינים אוכל שהוא הכי לא מיינסטרים או אמצע הדרך – ולא עונה על הסטריאוטיפים שיש אצל יהודים לאוכל ערבי ומזרחי. במילים אחרות: אין פה קבב צ'יפס סלט קצוץ ופרגיות על האש, אלא מנות שנאמנות למקורותיהם ולשורשיהם.

המנות עושות שימוש בשפע חומרי גלם מקומיים ומרכיבים שלא רואים בכל מסעדה. החורף והאביב, על שפע העלים הירוקים, הם עונתם היפה של המסעדות האלו. זה הזמן הטוב ביותר להגיע לכאן – ועדיין, גם בשאר השנה האוכל כאן נפלא ועונתי לא פחות.

בקיץ למשל מככבים פה סולניים ופירות כסברס וענבים וריג׳לה.  זה לא אותו דבר, נכון – ועדיין נהדר כאן.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ezba Restaurant (@ezbarestaurant)

■ עזבה

עזבה יושבת על אם הדרך, על הכביש ממש. מנות הדגל שדאוד מגיש כאן הם סינייה עתירת טחינה, ממנות הדגל של המטבח הפלסטיני.

כמו כן מככבים שישבראק – כופתאות קטנות ממולאות בשר עם יוגורט. בין לבין אפשר למצוא סלטים מירקות עונתיים – מסברס ועד סלט עולש וסלט ג׳רג׳יר. את הקינוחים כדאי להכין מוקדם ככל האפשר כי זמן ההכנה שלהם אורך לפעמים מעל לחצי שעה. מה שכן – ההמתנה משתלמת.

עזבה. צומת ראמה מערב, כפר ראמה. 04-9888808

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ezba Restaurant (@ezbarestaurant)

■ שראביכ

הסיפור של שראביכ ושל יעקוב שונה. השף מלקט בעצמו רבים מהמרכיבים למנות ומבשל לסועדים מליקוטיו – עולש ולוף למשל. לפני כמה שנים, הגיע אלי יום אחד אל הבוסתן במתת והביא עמו פטל בר שליקט בשיחים של שדה נטוש – עז וחמוץ מאד. עם פטל הבר עיטר מנה של חציל צלוי נפלאה. "הדלאי למה של האוכל הגלילי", אומר השף דן שמולוביץ׳ שהיה איתנו בארוחה. בצדק.
שארביכ הולכת להסגר בסוף החודש , אחרי ששנים היוותה מוקד עליה לרגל לכל מטיילי הצפון והפכה לאחת המסעדות האהובות בארץ.

שראביכ. ראמה 050-9110230

 

כבר מתגעגעת לאוכל הזה..

A post shared by ofir kidron (gilboa) (@ophirher) on

תגובות לפוסט