בלוגה גולד ליין דינר: הביס המושלם של השפית אביבית פריאל ממסעדת אוזריה

20.12.2021
שנייה לפני השנה החדשה, יוצרת השפית אביבית פריאל תפריט גולד ליין מיוחד בשיתוף וודקה בלוגה, שכולל מיטב ממנות "אוזריה", ממסעדות השף הטובות בישראל - ויוגש למשך 5 ימים בלבד

אוזריה היא אחת ממסעדות השף המוערכות בישראל. מוסד שהביא את בשורת הפיין-דיינינג לשוק לוינסקי ושחוגג השנה עשור של אוכל מצוין, עליו מנצחת השפית אביבית פריאל, שזכתה גם בתואר שפית השנה על פועלה במסעדה.

החיבור של מזטים ושתייה שמוגש כאן בגאון וכפי שניכר מהבר המפואר, נולד לדברי פריאל במסגרת טיול השראה שערכה באתונה. "כשפתחתי את האוזריה, דמיינתי מקום שהוא קצת ליד הים – והרבה מקום של אלכוהול ומנות קטנות. הארוחות האלה, של המזטים הוא קונספט שאני מאד אוהבת ולכן הוא מככב כאן״, היא אומרת.

עוד בפרויקט בלוגה גולד ליין דינר:

למרות השם, באוזריה משלבת בין שלל מקומות שיש בהם מזטים ושתייה ולאו דווקא יוון – מספרד, איטליה וטורקיה – ועד הבלקן ומזרח אירופה. ״הסוחרים היוונים של השוק היו מגיעים למסעדה בהתחלה, מתלהבים מהשם ומבקשים מוסקה. הם ציפו למנה קלאסית יוונית וקיבלו חיבור בין ארטישוק ירושלמי בין השכבות והמון פרמזן – לא בדיוק יוון״, היא אומרת וצוחקת. ״זה הסיפור של המטבח שלנו על רגל אחת שלוקח השראה מהרבה מקומות ומשלב אותם יחד בתפריט״.

וודקת הסופר פרימיום בלוגה מגיעה מאותו מקום בדיוק – בת לוויה מושלמת לאוכל שנולדה מתוך קונספט ארוחות הזקוסקי המפורסמות ועתירות המזטים של מוסקבה הצארית.

במסגרת בלוגה גולד ליין דינר של וודקה בלוגה, ישלבו לראשונה מותג הוודקה המוערך והשפית פריאל כוחות. כך יוגש באוזריה, במשך חמישה ימים בלבד (26-30.12) תפריט מיוחד שכולל שלל להיטים ומנות דגל של המסעדה שהותאמו על ידי פריאל לקוקטיילים ושוטים על בסיס וודקה בלוגה.

אביבית פריאל (צילום: ניצן רובין, רקס תעשיות)

התפריט

תפריט בלוגה גולדן ליין דינר הזוגי של אביבית פריאל במסעדת אוזריה כולל מנות קטנות ואיקוניות של המסעדה בפתיח לצד משקאות של וודקה בלוגה.

בראשונות מוגשות לשולחן 3 מזטים בהשראת ארוחות הזקוסקי: קרפצ׳יו סלק, אסקבצ׳ה דג שעבוש בסגנון ספרדי וכמובן – הכרובית של אביבית, כרובית מטוגנת ברוטב איולי קטיפתי. כל אלו מוגשים לצד שוט גולד ליין, וודקת-דגל של בלוגה.

כמנה עיקרית, תעלה ותבוא מנת לזניה פתוחה מפסטה בעבודת שיוצרת פריאל במקום יחד עם צוותה – ושטומנת בחובה ראגו זנב-שור וקצף פרמזן. הלזניה תוגש לצד קוקטייל בלוגה מיול עם עשבי תיבול משוק לוינסקי ומהאדניות של האוזריה – גרניום ריחני ולמון גראס.

לבסוף וקינוח מוגשת קלאסיקה שזוכה לפופולריות לקראת בוא השנה החדשה: פבלובה מפוארת ועתירת תותים – מהשוק, ודאי שמהשוק! ״פייבוריטית אישית בגזרת הקינוחים״, מתוודה אביבית ולנו רק נותר להסכים בהכנעה.

בלוגה גולד ליין דינר x אוזריה יוגש בתאריכים 26.12-30.12 במסעדת אוזריה שבשוק לוינסקי בתל אביב. המחיר: 299 שקלים לזוג.

להזמנת מקום הקליקו כאן

מסעדת אוזריה וודקה בלוגה (צילום: ניצן רובין, רקס תעשיות)

תגובות לפוסט