בלוגה גולד ליין דינר: הביס המושלם של עפרה גנור ומסעדת מאנטה ריי

21.12.2021
שנייה לפני השנה החדשה, יוצר השף המוערך של מאנטה ריי, רונן סקינזיס, תפריט מיוחד, עתיר מנות דגל - ובהשראת חלום של עפרה גנור, שכולו פירות ים וודקה. כל הפרטים על ארוחת גולד ליין דינר הזוגית והמיוחדת בשיתוף וודקה בלוגה שתוגש כאן למשך 5 ימים בלבד

מסעדת מאנטה ריי היא אחת ממוסדות הקולינריה התל אביביים האהובים ביותר – אי נפלא של יציבות (ואויסטרים! נגיע לזה מייד) שניצב בנקודה היפה ביותר בחוף העיר. הבעלים, אבי ועפרה גנור, יצרו במסעדה פנטזיה פורצת-דרך, שמשלבת בין טברנות החופים של יוון לברי האויסטרים של ניו יורק ומסעדות הדגים של יפו – וזה עובד כל כך יפה כבר מעל ל-20 שנים.

מאנטה ריי, בניצוחו של השף רונן סקינזיס, זוכה דרך קבע לדירוג כאחת מאלף הטובות בעולם בדרוג לה ליסט היוקרתי של משרד החוץ הצרפתי. האוכל משלב בין מנות עם טוויסט ים תיכוני לקלאסיקות בהשראת ניו אינגלנד והשהות הממושכת של בני הזוג גנור בניו יורק.

עוד בפרויקט בלוגה גולד ליין דינר:

ניו יורק היא גם מוקד ההשראה של התפריט המיוחד שיעלה בשבוע הבא רונן סקינזיס במסעדת מאנטה ריי במסגרת בלוגה גולד ליין דינר בשיתוף מותג וודקת הסופר-פרימיום. התפריט יוגש במשך חמישה ימים בלבד (26-30.12) וכולל מנות פירות ים חורפיות – לצד קוקטיילים ושוטים של וודקה בלוגה גולד ליין.

מנת פירות הים ברוטב וודקה של השף רונן סקינזיס ממסעדת מאנטה ריי (צילום: ניצן רובין, רקס תעשיות)

התפריט

תפריט בלוגה גולדן ליין דינר הזוגי של סקינזיס במסעדת מאנטה ריי שואב השראה מברי האויסטרים המפורסמים של ניו יורק. המנות נוצרו לבקשתה של עפרה גנור, כאמור – בהשראת השהות הארוכה שלה ושל בעלה אבי גנור בניו יורק.

הוא מתחיל, איך לא, עם שישיית אויסטרים טריים – שמאנטה ריי הייתה חלוצה בהבאתם לסצנת המסעדות הישראלית. "פתיח שבאופן אישי אני מאד-מאד אוהבת ומקפידה להגיש בחורף תמיד", אומרת גנור. לצדו יוגש קוקטייל בלוגה דריי מרטיני האלמותי.

לעיקרית יצר השף מנה זוגית ומיוחדת, בהשראת אחת ממנות הדגל הפופולריות של המסעדה בחורף – פירות ים מבושלים בבצלצלי שאלוט ובתיבול, איך לא – וודקה. לצד מנה זו יוגשו שוטים של בלוגה גולד ליין.

לבסוף וכקינוח תוגש, כמתבקש מתפריט שעולה בימים האחרונים של השנה – מנת ״תותים מאנטה ריי״. ״תותים הם מרכיב קלאסי של ארוחות סוף השנה. בחרנו להגיש אותם כאן לצד קרם עשיר, שילוב שכולו מינימליזם אלגנטי ופייבוריט אישית בגזרת הקינוחים״, מספרת גנור.

בלוגה גולד ליין דינר x מאנטה ריי יוגש בתאריכים 26.12-30.12 במסעדת מאנטה ריי שבחוף עלמה, בין יפו לתל אביב. המחיר: 349 שקלים לזוג.

להזמנת מקום הקליקו כאן

פלטת אויסטרים ברוטב מיניונט של השף רונן סקינזיס ממסעדת מאנטה ריי (צילום: ניצן רובין, רקס תעשיות)

תגובות לפוסט