לונדון: מקומות משתלמים ומעולים לאכול בהם – 3 המלצות

17.01.2020
לונדון בזול: ראמן שמיימי, פיצה מטורללת ודים סאם מופלאים שמזמינים התחרעות למשעי - ומבלי לקרוע את הכיס. השף תומר עמדי עם 3 המלצות משתלמות במיוחד שרק מקומיים מכירים

לונדון, במיוחד אחרי הברקזיט, הפכה להרבה יותר משתלמת לתיירים – ובפרט הישראלים. מי שבא לכאן ובכל זאת רוצה לאכול ביוקר – לא צריך לפתוח בשביל זה מדריך ובטח שלא צריך אותי. אבל מי שרוצה להתחרע על כל הדברים המפתים שיש לעיר הזו להציע ובלי לקרוע את הכיס, לכאן אני ואשתי יעלי – שהיא גם הקונדיטורית של הפאלומר והברבארי, מיינד יו – נכנסים לתמונה.

עוד לונדון ב-Rex:

אז הנה, בלי עוד הקדמות מיותרות, 3 מסעדות מצטיינות ומשתלמות שאנחנו אוהבים לאכול בהן במיוחד בין משמרות בעבודה ובכלל.

ידיים תופסות משולשי פיצה עם תוספות מתוך מגש. הומסלייס פיצה (צילום: Charlie McKay)
הומסלייס פיצה (צילום: Charlie McKay)

1. בון דאדיז – Bone Daddies

בר ראמן מצוין, שבזכות ההצלחה גם התרחב והפך בשנים האחרונות לקבוצת מסעדות יפניות – חלקן ראמניות כמוהו, אחרות מתמקדות באיזאקיה (גריל בר יפניות).

מבין כולן, הסניף הראשון שבסוהו הוא בעיני המוצלח ביותר, שמצליח לשמור על אווירה כיפית, עם רוקנ'רול ברקע, מלייט רוק עד פאנק, כסאות בר גבוהים בשולחנות ואווירה קלה ומזמינה.

ראמן של בון דאדיז (צילום: יח"צ)
ראמן של בון דאדיז (צילום: יחסי ציבור)

מבחר הראמנים מרשים וכולם מתבססים על ציר כפול (דאבל סטוק) ומשתנים על בסיס הבשר והחריפות. כיף לשבת כאן בשולחן ליד החלון, לבהות בעוברי האורח ברחוב ובמסעדה שהולכים ובאים כל הזמן וליהנות – בזריזות! – מהאטריות והמרק המשובח.

עוד במומלצים: קפה בקפה קאטר אנד סקווידג' הסמוך והמעולה עם המאפינס הטעימים ביקום (Cutter & Squidge. Brewer st. 20, London)

2. דאמפלינגז לג'נד – Dumplings' Legend

האם זו מסעדת כיסוני הדים סאם הכי טובה בעולם (ואם לא בעולם בצ'יינטאון)? בעיני לפחות כן. אנחנו מגיעים לפה בצהריים, בדרך כלל כשמזג האוויר בחוץ אפור – ובלונדון יש הרבה ימים עם מזג אוויר אפרפר, ולא רק בחורף – אז מוגש כאן תפריט זול במיוחד.

בכניסה למקום, במעין אקווריום, יושבים שני סינים – דימסאמיסטים מקצועיים, ככל הנראה – שמכינים כמויות לא-אנושיות של וללא הפסקה של כופתאות דים-סאם טריות, בזריזות ובמיומנות מפליאה.

המבחר בתפריט רחב מאד, כמו תמיד במסעדות סיניות מהז'אנר, וכולל – הפתעה! – דים סאם. כל מה שניסינו היה טעים, אבל מעל כל המבחר הצטיין באו (Xao) – כיסון ממולא במרק עוף שמתפוצץ בפה וגורם לך לרצות למות מרוב שהוא גאוני וטעים ומנחם.

Dumplings' Legend. 15-16 Gerrard St, London W1D 6JE

3. הומסלייס פיצה – Homeslice Pizza

פיצה, כך שמעתי, יש אנשים שאוהבים עבה. לי אין שום בעיה עם סטיות, רק שפיצה צריכה להיות בעיני דקה-דקה, בדיוק כמו בהומסלייס פיצה שבנילז יארד, קובנט גארדן (שאגב צמודה למסעדת הברבארי שלנו. רק אומר..).

אנשים יושבים ואוכלים מחוץ לפיצרייה. הומסלייס פיצה (צילום: Charlie McKay)
הומסלייס פיצה (צילום: Charlie McKay)

המגשים כאן ענקיים ובהיקף של חצי מטר, עטויים בתוספות וטופינגים מהסרטים – למשל, כתף עז עם יוגורט בסומאק (בהשראת לבן אמו) ועוד כל מיני שילובים יצירתיים שמטרללים מרוב שהם טעימים. הבצק דקיק כאמור, מושלם – ובפיצה בסופו של דבר הכי חשוב הבצק – ומלוח כמו לאפה, משאיר מליחות עדינה על השפתיים בסוף כל ביס.

האוכל פה מגיע מהר ומוגש לצד יין ביו-דינמי ואורגני – אדום, לבן, רוזה ומבעבע (פרוסקו) – שנמזג מברז ובמחיר משתלם. בקיצור: ארוחת אקספרס שמעיפה את הסכך. 2 סניפים נוספים מלבד קובנט גארדן ניתן למצוא בשכונת שורדיץ' (374-378 Old Street) ובשכונת פיצרוביה המפונפנת (52 Wells Street).

ועוד משהו: ביום ראשון מוצע בסניף פיצרוביה דיל שתה כפי יכולתך ("Bottomless Sundays"): בלאדי מרי, אפרול שפריז ופרוסקו ללא הגבלה במחיר של 20 פאונד לאדם. בום.

Homeslice Pizza. 13 Neal's Yard (Covent Garden) London WC2H 9DP

משולשים עם מגוון תוספות. הומסלייס פיצה (צילום: Charlie McKay)
הומסלייס פיצה (צילום: Charlie McKay)

תגובות לפוסט