קפה מושלם – גם בבית: סדנאות הקפה של מאורו

17.03.2021
יוצקים מים, מוסיפים את אותה תערובת הקפה לשני מכשירים ביתיים - ומקבלים 2 כוסות קפה, מושלמות וכל כך שונות! השתתפנו בסדנת בריסטה אונליין של מותג הקפה הקולינרי והמוביל מאורו וחזרנו עם תובנות מרתקות. סדנה וראיון

שעת ערב ובחלל מוקפד, מול שלל זוגות עיניים סקרניות בזום, מתחילה סדנת קפה לא שגרתית. על השולחן מסודרות תערובות הקפה המעולות של מותג הפרימיום האיטלקי מאורו. שם בלתי נפרד מתרבות הקולינריה ובתי הקפה הישראלית. התערובות יוכנו על ידי מדריך הקפה הראשי של טמפו, אלעד אורי, בשלל אופנים ובשתי מכשירים שונים.

משתתפי הסדנה, שהזמינו אותה באתר בלנד, כבר קיבלו את כל התערובות מראש ועד הבית בקיט מושקע. בתוכו מגיעה טעימה של 3 תערובות קפה שונות של מאורו – צ’נטופרצ’נטו, מאורו דה לוקס ומאורו פרימיום, שנבדלות זו מזו באופן הקלייה וביחס פולי הקפה (ערביקה ורובוסטה).

כמו כן מצורף מכשירי מוקה, שאולי אתם מכירים גם בשמו מקינטה וכן מכשיר פרנץ׳ פרס (French Press). לצד כל אלו גם מגיעים בקבוקים של מותג המים הצרפתי פרייה (Perrier), שמשמשים לליווי ולרענון הטעמים בין כוסות הקפה.

במהלך הסדנה, שמתפרסת על פני שעה, מסביר אלעד (מוסמךSCA3 ) על שלל היבטים בשתיית קפה. קודם כל: איך טועמים קפה ואילו ריחות לחפש בתערובת הקפה. אחר כך מסביר אלעד על ההבדלים בין ארומות ואופני ההכנה ועל העדפות הטעם השונות של אנשים – ואפילו בין אותם האנשים, בהתאם לזמן ביום או לאוכל.

כך, כל פתיחה של שקית מבין שלושת התערובות מתחילה בהרחה מודרכת של הארומות. ״מה אתם מריחים?״, שואל המדריך בזום את המשתתפים ויוצר דיון על טעמים ועל כך שלכל אחד יש העדפה שונה – יותר פירותי למשל או יותר מריר. 3 התערובות של מאורו מתאימות לכל טעם בטווח הכל כך ארוך שיש לקפה – וחושפות טעמים שונים במקינטה (מכשיר מוקה) ובפרנץ׳ פרס.

המדריך מלמד איך משתמשים במקינטה, בה עוברים וחולטים מים רותחים בלחץ אדים קפה טחון – מכשיר שזוכה בשנה האחרונה לפופולריות מחודשת בזכות האינסטגרם והפוטוגניות שלו. הוא מצליח למקסם את השימוש בו ומסביר על ההבדל למשל בין שימוש במים רותחים להכנת הקפה מול מים פושרים שמתבשלים לאט (ספוילר: אלעד מעדיף רותחים).

אחר כך מסביר אלעד על מונחים מקצועיים כמו גוף של קפה ובלומינג (הוספה של מעט מים לקפה לפני שמתחילים בחליטה) ועונה על שאלות מהקהל לאורך כל הסדנה. על הדרך הוא גם מספר אנקדוטות על המכשירים שהגיעו עד הבית עם התערובות – פרנץ׳ פרס, למשל, למרות שמו, נולד בכלל באיטליה והוא קרוי צרפתי מכיוון שצבר פופולריות בבתי הקפה של פריז.

את המים לפרנץ׳ פרס, שיטת חליטת קפה המשלבת הכנת קפה על ידי מים רותחים וסינון הקפה באמצעות הפעלת לחץ על בוכנת המכשיר – הוא שוקל במיומנות. אחר כך הוא מסביר למי מתאים המכשיר החמוד שיישאר אצל משתתפי הסדנה לשימושם גם בתומה.

בסופה של הסדנה, מתקבלות 6 כוסות בטעימה רוחבית. לטובת המשתתפים, מצורף נייר מיוחד לרשמים ועל מנת שיזכרו אלו תערובות אהבו במהלך הטעימה ומדוע. בקיצור: היה מרתק.

חברת טמפו השיקה את סדנאות הטעימה ההשוואתית של קפה מאורו בתחילת החודש ודרך אתר Blend (Blend.co.il). 2 סדנאות כבר התקיימו ושלישית תפתח בקרוב. בנוסף, בונה הצוות סדנאות נוספות, המשלבות טעימת סינגל אוריג'ין ומגוון שיטות חליטה נוספות.

רז קלמנוביץ׳, מנהל שיווק הקפה בטמפו מספר על הרקע ליצירת סדנאות הטעימה של מאורו:

״בשנים האחרונות אנו מזהים שינויים משמעותיים בצריכת וחוויית הקפה בקרב הצרכן הישראלי. קפסולות האספרסו הנגישו את חוויית הקפה הביתית, ובמקביל אליה אנו רואים צמיחה בשימוש במכונות מקצועיות ואוטומטיות בבית לצד שימוש בפולים. המגמה הזו התחזקה משמעותית בשנת הקורונה, בה צריכת הקפה עלתה ואתה ההעמקה של הצרכנים בעולם הקפה ומקורותיו״.

״בדומה לתהליך שעברה קטגוריית היין בעשור האחרון, צרכן הקפה מחפש טעמים חדשים, מידע על מקורות הקפה שלו ומגוון רחב ממנו יוכל להתנסות ולבחור בטעם האהוב עליו, בין אם מדובר במגוון תערובות, קפה חד זני (סינגל אוריג'ין), אריזות קטנות לשמירה על טריות ושימוש במכשירים שונים לחליטת הקפה. חשוב היה לנו בטמפו לתת מענה למגמות הללו, ובעיקר עבור Mauro, מותג הקפה האיטלקי המוביל בערוצי התדמית (בתי קפה, מסעדות) וחנויות הקפה. אנחנו מקדמים מגוון סדנאות נוספות בכדי לייצר מסלול העשרה חווייתי ללקוחותינו – בו הם גם ייהנו ראשונים ממוצרי קפה חדשים שנשיק״.

אהוב על הישראלים. קפה מאורו (צילום: אפיק גבאי, רקס תעשיות)

 

2 תגובות

שלום, אני מעוניינת להירשם לסדנאת הקפה ישנה אפשרות כזו?
תודה מראש, רחל.

הגב

תגובות לפוסט