יום הולדת בסטייל: סן פלגרינו ומסעדת פרונטו חוגגים יחד יומולדת באירוע מיוחד

17.09.2019
השף דיוויד פרנקל חוגג למסעדת השף האהובה של תל אביב יום הולדת 30 וחובר למותג העל הקולינרי סן פלגרינו, שמשיק לרגל יום הולדתו ה-120 תווית מיוחדת ויפהפייה

סיפורו של סן פלגרינו, מותג המים הנודע שהפך לענק קולינריה, החל לפני 120 שנים, ב-1899 – שנתה האחרונה של המאה ה-19.

אז החלו לבקבק את מי הנביעה הנודעת בסגולותיה של סן פלגרינו שבצפון איטליה, לא רחוק מאגם גארדה ומהרי האלפים – וזאת לטובת האוכלוסייה המבוססת שפקדה את הקזינו הסמוך והספא.

במרוצת השנים שעברו מאז, הפך סן פלגרינו לשם נרדף לפיין דיינינג. חלק בלתי נפרד מתרבות האוכל האיטלקית בפרט – והעולמית בכלל.

לרגל יום ההולדת ה-120 של סן פלגרינו, תושק החודש בישראל תווית בעיצוב מיוחד ובמהדורה מוגבלת באירוע יום ההולדת ה-30 של מסעדת פרונטו.

שף מסעדת פרונטו, דיוויד פרנקל (צילום: אמיר מנחם)

כשפרונטו פגשה את סן פלגרינו

כחלק מחגיגות יום ההולדת למותג סן פלגרינו, מתקיימים אירועים קולינריים חג פעמיים ברחבי העולם בחסות סן פלגרינו, כמו למשל חגיגת יום ההולדת ה-30 למסעדת פרונטו. הארוחה תתקיים ב-22.9 ותוגש גם לאורך יומיים נוספים במסעדה.

הבחירה בשף המסעדה דיוויד פרנקל ובפרונטו עצמה – מהמובילות והמוערכות במוסדות תרבות האוכל בישראל – הייתה עבור סן פלגרינו טבעית.

פרנקל, שף עטור פרסים (שגם זכה בתואר "שף השנה העולמי" של סן פלגרינו) הצטרף לפרונטו לפני כעשור, אחרי התמחויות במיטב מסעדות השף בעול – למשל מוגריץ הספרדית ונומה הדנית שבקופנהגן ,שדורגה במשך שנים ראשונה במדריך סן פלגרינו 50.

בקבוק במהדורה המוגבלת של סן פלגרינו לצד מנת ויטלו טונאטו המיתולוגית מתפריט יום ההולדת ה-30 למסעדת פרונטו של השף דיוויד פרנקל (צילום: אמיר מנחם)

בפרונטו, שהייתה עד אז מסעדה איטלקית קלאסית, יוצר פרנקל מאז ועד היום מטבח שף עדכני ואישי. לתפריט יש קריצה איטלקית כמתבקש, והוא משלב בהרמוניה בין קלאסיקות מארץ המגף עם טוויסט לבין מנות עונתיות ממיטב המרכיבים המקומיים והבינלאומיים.

"ההשראה היא איטלקית, זה נכון ועדיין – הדגש בעיניי הוא על אוכל מורכב ורב-שכבתי עם תחכום, שדורש השקעה ודיוק ומצדיק את קיום המטבח המקצועי והמאובזר של המסעדה", אומר השף.

באירוע יוגש תפריט מיוחד לאורחים שמורכב ממנות אייקוניות שהוגשו לאורך 30 שנות קיום המסעדה: פרחי קישואים מהתפריט של 1997 ; מלנזה מ-1999; ריזוטו סלק ושרימפס קריסטל מהתפריט של 2011;  ;סשימי טונה בלו פין (2014) וכן מנת בשר סרטנים שכיכבה בתפריט בשנת 2016.

המנות יוגשו בערב החגיגי שנולד רעיונית בהשראת ערבי הגאלה של סן פלגרינו, על קוד העניבה השחורה – מנות אייקוניות משלושים שנות קיומה של המסעדה. המנות יוגשו לצד הבקבוק עם תווית 120 שנה לסן פלגרינו במהדורה המוגבלת, לאורחים קבועים של המסעדות ולמוזמנים מיוחדים – גם הם בחלקם אייקוני תרבות מובילים. בקיצור: יהיה מדהים.

מושלם לפיין דיינינג. בקבוק במהדורה המוגבלת של סן פלגרינו לצד מנה מיוחדת מתפריט יום ההולדת ה-30 למסעדת פרונטו של השף דיוויד פרנקל (צילום: אמיר מנחם)

נוצצים כיהלומים

המים המוגזים של סן פלגרינו מהווים בחירה טבעית לליווי מנות של השפים הטובים בעולם. מרנה רדזפי במסעדת נומה שבדנמרק ועד מסימו בוטורה שבאיטליה – כולם מגישים במסעדותיהם סן פלגרינו וזאת בזכות איזון יוצא דופן בין מים מינרליים טהורים לבעבוע עדין.

המותג אף העניק את שמו למדריך הקולינרי המוביל כיום, בו מדורגות 50 המסעדות הטובות בעולם (San Pellegrino 50 best).

התווית, שכולה בסימן יהלום, הוצגה לראשונה במסגרת פרסי מדריך סן פלגרינו 50, שהתקיימו לאחרונה בסינגפור (במקום הראשון בדרוג זכתה לראשונה אגב מסעדת מיראזור שבריביירה הצרפתית). הבקבוק עצמו מוקדש לעולם הפיין הדיינינג וליתר דיוק – לרגעים הבלתי נשכחים שבהם נחלקת יחד ארוחה יוצאת דופן באמת, שמסבה הנאה ואושר לסועדים.

"יהלומים, כמו זכרונות טובים – מחזיקים לעד. עבור סן פלגרינו, הרגעים הטובים ביותר הם אלו שמכנסים את יקירנו מסביב לשולחן האוכל וננצרים לעד. אנחנו גאים לקחת חלק ברגעים כאלה כבר 120 שנה", אמרה אלניה רוג'רי, מנהלת השיווק העולמית של המותג, במעמד ההשקה של הבקבוק .

תפריט יום הולדת 30 למסעדת פרונטו (הרצל 4, תל אביב) יוגש בין התאריכים ה 22.9 – 24.9. הזמנת מקומות – דרך המסעדה בטלפון 035660915.

מנת פרחי קישואים מתפריט יום ההולדת ה-30 למסעדת פרונטו של השף דיוויד פרנקל (צילום: אמיר מנחם)

תגובות לפוסט