סן פלגרינו קולינרי טור מגיע לתל אביב: הכל על סיור הפרימיום הגסטרונומי

08.06.2021
סן פלגרינו קולינרי טור הוא סיור האוכל המדובר בתל אביב שעובר בין מסעדות השף הטובות של העיר. התלווינו אל אביב משה ואל 15 המשתתפים המאושרים בין תחנות הסיור שהושק השבוע בבירת הגסטרונומיה הישראלית

סן פלגרינו קולינרי טור הושק השבוע בתל אביב – סיור קולינרי ראשון בין מסעדות השף המובילות של העיר שעורך ענק הגסטרונומיה הבינלאומי. סיור האוכל מועבר על ידי שפים אגדיים וכולל טעימות של מנות דגל במיטב מסעדות הבירות הקולינריות של העולם.

בישראל השיק אותו אביב משה, שף מסעדת מקוטו ואחד השפעים המוערכים בישראל – שבחר מסעדות שכל אחת מהן מתחברת לביוגרפיה הפרטית שלו.

כל סיור כולל 15 משתתפים, שלוגמים תוך כדי יינות מעולים וכמובן סן פלגרינו ואקווה פאנה. השף הבא שישתתף בסיור הוא לא אחר מאשר מאיר אדוני.

"סן פלגרינו חרטה על דגלה את קידום הקולינריה והפיין דיינינג ברחבי העולם. מה יותר גסטרונומי מלעשות, עם חזרתן של המסעדות – סיור קולינרי שמקדם את תל אביב כיעד גסטרונומי עולמי עם השפים המובילים בעיר״, אומר רז קלמנוביץ׳, מיוזמי הפרויקט ומנהל תחום המים היוקרתיים והקפה ביבואנית סן פלגרינו, טמפו.

הצטרפנו לסיור של אביב משה בין שלל המסעדות – וחזרנו כדי לספר.

 

ביקור במסעדת ג׳ורג׳ וג׳ון במסגרת סן פלגרינו קולינרי טור בהנחיית אביב משה (צילום: שוקה כהן)

קאב קם

הסיור החל בבר האוכל התאילנדי קאב קם – מהמסעדות המדוברות בתל אביב, עליה מנצח השף יריב מלילי (״בית תאילנדי״). קאב קם זוכה לביקוש והערכה בזכות מנות שמתלוות לאלכוהולו ובסגנון צפון תאילנד.

בתחנה זו סיפר מלילי לאביב משה על הקונספט של המקום וערך טעימה יוצאת דופן של 3 מנות דגל מהתפריט: טרטר בסגנון איסאן עם ביצת שליו, סיגר ממולא פאד קפאו שמשלב בין המטבח של צפון תאילנד למורשת הצפון אפריקאית של מלילי – וכן נקניקיית בקר ארטיזנלית בתיבול ג׳ינג׳ר ושום.

קאב קם סן פלגרינו קולינרי טור (צילום: שוקה כהן)

 

שילה

התחנה הבאה בסיור הייתה שילה, ממסעדות השף המוערכות והמצליחות בישראל. שף המסעדה, שרון כהן, מדורג באופן קבוע בפסגת דירוגי השפים הטובים בארץ.

עבור הקולינרי טור, כהן הגיש את מנת טרטר הדג שעטוף באבוקדו – כדור יפהפה והדור – ומהמנות המפורסמות של המסעדה.

סן פלגרינו קולינרי טור מסעדת שילה (צילום: שוקה כהן)

ג׳ורג׳ וג׳ון

התחנה השלישית הייתה מסעדת השף זוכת הפרסים של תומר טל, שנבחר שוב ושוב מאז שהקים את המקום לשף השנה – בזכות ולא בחסד.

טל מושפע מהמטבח הים תיכוני בכללותו ובפרט מזה היפואי, שבעיבוריה ממוקמת המסעדה. מהתפריט יוגש קרפצ׳יו מנתח דנבר – מחלקי הבקר המשובחים ביותר וכן טרטר דג מופלא.

תומר סיפר לאביב במהלך הסיור על ההשראות של המנות שיצר ועל סיפורו האישי והמרגש.

ג׳ורג וג׳ון סן פלגרינו קולינרי טור (צילום: שוקה כהן)

פופינה

מסעדת השף של אוראל קמחי, שף השנה העולמי של סן פלגרינו, הפכה למיתולוגיה מקומית בנווה צדק. השף יוצר בתפריט המסעדה מנות שף בהשראת סטריט פוד ובצילחות צבעוני, אלגנטי מצד אחד והומוריסטי מצד שני.

במסגרת הסיור הגיש קמחי סליידר – לחמנייה מאודה ממולאת בנתח שפונדרה.

פופינה סן פלגרינו קולינרי טור (צילום: שוקה כהן)

מגזינו

מגזינו היא אחת המסעדות המוערכות והמדוברות בתל אביב. החלל השמח של המסעדה הניו-יורקית איטלקית הפך עם תחילת שיתוף הפעולה של השפים עידו אדרי והקונדיטור ברק כהן לאחת ממסעדות העל של תל אביב. מוגש כאן אוכל בסגנון ים תיכוני וקינוחים מוגזמים ויפהפיים שיוצר כהן המוכשר.

מגזינו סן פלגרינו קולינרי טור (צילום: שוקה כהן)

הסיור הסתיים בביקור בקונדיטוריה של מגזינו – שם פרס כהן מבחר אינסופי של העוגות המפורסמות שלו, מעוגת הגזר המפורסת ועד מרנג הלימון והפיסטוק הנפלאה. המבקרים, מיותר כמעט לציין, התמוגגו וחזרו הביתה עייפים ומרוצים.

שף קונדיטור מסעדת מגזינו, ברק כהן (צילום: אסף קרלה, רקס תעשיות)

 

סן פלגרינו משמאל: רז קלמנוביץ׳, מנהל תחום המים היוקרתיים והקפה בטמפו; צליל צרפתי, מנהלת מותג סן פלגרינו; השף אוראל קמחי והשף אביב משה. סן פלגרינו קולינרי טור (צילום: שוקה כהן)

תגובות לפוסט