המסע המופלא: סן פלגרינו במהדורה מיוחדת בשיתוף מעצב העל קפליני

14.01.2019
סדרת שיתופי הפעולה המיתולוגית של סן פלגרינו עם ענקי איטליה חוזרת - והפעם עם שלישיית בקבוקים עם תוויות מרהיבות של מעצב העל האיטלקי קפליני בהשראת המסע בן 30 השנים של המים המוגזים מארץ המגף

כמו הפסטה של רומא, הפיצה הנפוליטנית, הפרמזן של פארמה ותבשילי הריזוטו של טוסקנה – גם סן פלגרינו הפך במרוצת השנים ומאז שנוסד ב-1899 למותג על ואייקון קולינרי איטלקי. גאוותה ושגריר-כבוד של ארץ המגף ברחבי העולם.

עוד כתבות באתר Rex:

החל מ-2010 יוצרים במותג המים המינרליים המוגזים תווית מיוחדת במהדורה מוגבלת. התווית נוצרת בשיתוף אייקונים מקומיים ומיתולוגיים לא פחות מתחומי האמנות, המוזיקה, העיצוב והאופנה. מטרתו של השיתוף בינם לבין סן פלגרינו: לקדם ולחגוג את כל הטוב של ארץ המגף.

הבקבוקים מככבים למשך זמן מוגבל בנקודות מכירה נבחרות של סן פלגרינו ברחבי העולם ששותפות לערכים הבלתי מתפשרים של המותג . כמובן שהבקבוקים מגיעים גם אל מיטב המסעדות של ישראל.

מנת ניוקי במסעדת דלאל ובקבוק המהדורה המיוחדת סן פלגרינו בעיצוב קפליני (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)

מיתולוגיה איטלקית

הראשונים שהיו חתומים על עיצוב תווית המהדורה המוגבלת של סן פלגרינו היו מעצבי בית האופנה האגדי מיסוני (Missoni). לרגל האירוע ב-2010 עוצב לייבל בלתי נשכח שנוצר בהשראת סריגי הזיג-זג המפורסמים של המותג.

"חגיגה איטלקית של קולינריה ואופנה עילית", הודיעה בהתלהבות בת המשפחה והמעצבת מרגריטה מיסוני, שביקרה קצת אחרי ההשקה בתל אביב לרגל סדנת אמן שהעניקה בבית הספר הגבוה לעיצוב שנקר.

על תווית אחרת, זהובה וגדולה מהחיים, שמלאה באבני חן צבעוניות – היה אמון בית התכשיטים היוקרתי בולגרי (Bvlgari) ממילאנו, שחתום בשנים האחרונות גם על ליין בישום, טיפוח ואפילו רשת מלונות סופר-פרימיום. עוד היו במרוצת השנים זמר הטנור האהוב לוצ'יאנו פבארוטי ווג איטליה.

השנה יוצר את תווית המהדורה המוגבלת של המותג אושייה מתחום העיצוב: ג'וליו קפליני (Cappellini). החברה הנושאת את שם משפחתו של מעצב העל ממוקמת – כמו סן פלגרינו – במילנו. קפליני נחשבת לאחד מפירמות העיצוב המשפיעות בעולם, מובילת טרנדים ומהמובילות בחיזוין.

קפליני אצר את הפרויקט ויצר, בשיתוף 4 מעצבים צעירים ומבטיחים, 3 תוויות. כל אחת מהן מסמלת תחנה שונה במסע בן 30 השנים של המים שבבקבוק סן פלגרינו: מהמולקולות בענן המוריד אותם כגשם ועד לביקבוק בנביעה של מותג המים, בקצה הצפוני של איטליה.

מסע המים – בשלישיית תוויות יפהפיות

על כל תווית אמונים מעצבים מבטיחים ממקום שונה על פני הגלובוס, כשכל אחד מביא איתו עולם אסתטי, גישה ושפה עיצובית שונה.

המהדורה המיוחדת של בקבוקי סן פלגרינו בעיצוב קפליני (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)

צמד המעצבים הסיניים נרי והו (Neri & Hu) יצרו תווית צחורה ומלאה בנקודות, שכמו מולוקולות המים, מתחברות יחד לעננים מורידי גשם.

המעצב האמריקאי ועטור הפרסים סטיבן האולנבק (Steven Haulenbeek) יצר תווית עתירת משושים. בין המשושים מחלחלים המים ומדמים את המסע הממושך שעושים מי הגשמים, מהרגע שיורדים על האדמה ועד להצטברותם, אחרי 30 שנים של חלחול בקרקע – אל הנביעה התת קרקעית של סן פלגרינו ליד ברגמו שבחבל לומברדיה.

את השלב השלישי של הביקבוק מייצגת התווית היפהפייה של המעצב הצרפתי הצעיר פיליפ נאגרו (Phillipe Nigro). נאגרו נודע בזכות העיצובים שיצר עבור בתי אופנה כמו הרמס, למשל.

התווית של נאגרו כוללת טוויסט הומוריסטי על התווית הקלאסית של סן פלגרינו בדמות בועות גדולות ותכולות, מעין נקודות פולקה טרנדיות שמייצגות את הבועות שבמים המוגזים.

מנת ראמן במסעדת יא פאן ובקבוק המהדורה המיוחדת סן פלגרינו בעיצוב קפליני (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)

החודש גם בישראל

בקבוקי המהדורה המוגבלת מגיעים בתפזורת בארגזי 12 – 4 מכל תווית. הם יככבו לאורך ינואר במסעדות הנבחרות בעולם וכמובן שכמו בכל שיתופי הפעולה הקודמים והססגוניים – גם בישראל.

בין המסעדות המגישות את הבקבוקים נמנות יפו תל אביב של השף חיים כהן; פופינה של השף אוראל קמחי; טאיזו ויא-פאן בניצוחו של השף יובל בן נריה; אלנה במלון נורמן של השף ברק אהרוני; קפה איטליה של האחים ירזין והשף איתי בידרמן; מאנטה ריי של עפרה ואבי גנור והשף רונן סקינזיס עוד.

לכל מתכוני השפים באתר Rex

השף חיים כהן ובקבוק המהדורה המיוחדת סן פלגרינו בעיצוב קפליני (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)

תגובות לפוסט