אנחנו על המפה: שפית ישראלית מככבת בחצי הגמר העולמי של תחרות "יאנג שף – השף הצעיר של השנה" של סן פלגרינו

25.09.2019
היא משלנו - והיא עשתה זאת בענק: השפית אולגה פפרקוכן ("אברטו") הייתה הישראלית שנסעה לייצג אותנו בכבוד מרשים בחצי הגמר העולמי של תחרות "יאנג שף - השף הצעיר של השנה" של סן פלגרינו. הכל על התחרות, הזוכים ועל ההשתפות באתגר הקולינרי של השנה

אחרי אימונים מפרכים של חודשים, אולגה פפרקוכן עשתה זאת ונסעה לייצג את ישראל כדי להתחרות בחצי הגמר של תחרות "יאנג שף – השף הצעיר של השנה"! הדרוג הסופי שלה – בטופ העליון של המתמודדים – היה מרשים והיווה תעודת יושר לסצנת האוכל הישראלית.

"כבוד גדול", היא סיפרה למצלמות המראיינים מישראל, שהגיעו לפרגן לה על ההשתתפות המאתגרת.

בחצי הגמר העולמי של התחרות זכה השף הצעיר אלברט מנסו ממסעדת טיקטס המקומית (Tickets), המדורגת במקום ה-20 בדרוג 50 המסעדות הטובות בעולם של מדריך סן פלגרינו. הוא ייסע לייצג בעוד מספר חודשים (מאי 2020) את מדינות הים התיכון בגמר העולמי שיתקיים באיטליה עם המנה שיצר – "Quail and Wine" שמשלבת בשר שלו מקומי עם יין באופן לא שגרתי.

תחרות "יאנג שף – השף הצעיר של השנה" של סן פלגרינו היא המונדיאל הקולינרי של השפים – הפורום היוקרתי ביותר לייצוג תרבות האוכל המקומית מרחבי העולם. לשלב הראשון של המיונים לתחרות ניגשו מישראל אינספור מתמודדים שהכינו את מנת חייהם תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים; ניצול מקסימלי של המרכיבים בהם נעשה שימוש וכן פרזנטציה מרשימה וסיפור אישי.

ייצגה אותנו בכבוד. השפית אולגה פפרקוכן עם תעודת הסיום בטופ של המשתתפים לצד הזוכה בחצי הגמר, השף אלברט מנסו ממסעדת טיקטס שבספרד (צילום: סן פלגרינו חו"ל)

אחרי מיונים מפרכים (עליהם היה אמון בית הספר הנחשב לבישול ALMA שבאיטליה), עלתה לשלב חצי הגמר העולמי של מדינות הים התיכון מועמדת אחת בכחול לבן: אולגה פפרקוכן, סו שפית מסעדת "אברטו".

המנה שיצרה פפרקוכן, "When fire meets the sea"  התבססה על שילוב בין מרכיבים אוקראינים כפלמני לבין טעמים ים תיכוניים כדג ים ופפריקה בהשראת מכורתה של השפית באשדוד.

היא הוגשה במקור על חלוק נחל מהכניסה למסעדה שהציגה את החיבור שלה למסעדה בפרט ולארץ בכלל. את המנה היא הציגה לקאדר השופטים המרשים שכלל בין השאר את השף אוראל קמחי ממסעדת פופינה (שהוא עצמו זכה בפרס שף השנה לשנת 2011), לצד ש]ים מוערכים ומכוכבים מפורטוגל, יוון וספרד – שגם אירחה את התחרות.

השופט שלנו בחצי הגמר. השף אוראל קמחי ממסעדת פופינה, שהוא גם אחד מזוכי העבר בתחרות – בשולחן השיפוט (צילום: סן פלגרינו חו"ל)

וכף בשבוע הקודם נסעה פפרקוכן אל ברצלונה בלווית השף המנטור שלה, אסף שטרן ואינספור ארגזים עתירי כלי בישול, צלחות להגשה, חומרי גלם ושלל מרכיבים מקומיים.

ברצלונה, שם התקיים חצי הגמר האיזורי של התחרות, היא בירת קולינריה עולמית כשלעצמה והיא אירחה את המשתתפים ביד רחבה, בשלל ארוחות שף, קוקטיילים ואירועים שנערכו לאורך 48 שעות של שכרון חושים.

אחרי יום של התכוננות ראשונית, הגיעו בבוקר התחרות 10 המתמודדים, רובם ממסעדות מעוטרות כוכבי מישלן במדינות המשתתפות – אל אולם האירועים האלגנטי של W, אחד מהמלונות המפורסמים של העיר, שמוקף כולו במרינה ובחוף הים של ברצלונה.

עשרת הפינליסטים יצרו בתחרות בתורות מנות רושם יפהפיות על פי כללי התחרות ותוך הסברים מפורטים באנגלית לשופטים ובליווי המנטורים שלהם.

מנות רושם מדהימות. עוד מהמנות המתחרות בתחרות השף הצעיר (צילום: סן פלגרינו חו"ל)

בתום היום, התכנסו כל המשתתפים על צוותיהם ונציגים מהארצות המשתתפות לקוקטייל מסכם בו הוכרזו הזוכים. בפרס אקווה פנה שניתן מטעם השפים המנטורים שליוו את המתמודדים זכה השף הספרדי אוסקר דאיאס. בפרס "Fine dining lovers" שהעניקו גולשי אתר הקולינריה של סן פלגרינו זכה אנדראה רבאסיו, גם הוא מספרד גם היא.

"היה סופר מאתגר. לראות כאן את המנות של המשתתפים ולדעת שגם אני הייתי אחת מבין ה-10 לסיים זה מסב לי המון סיפור ואושר. כמובן שהייתי גם שמחה לנצח – אבל התחרות הייתה באמת קשה ובסוף רק אחד עולה לגמר", סיפרה פפרקוכן בתום התחרות.

"היו מנות יוצאות דופן ובעיני אין בכלל ספק שהרמה הקולינרית של המשתתפים כל הזמן עולה", אמר קמחי השופט בתום התחרות.

 

כל המשתתפים בגמר הים תיכוני של יאנג שף – תחרות השף הצעיר של השנה של סן פלרינו (צילום: סן פלגרינו חו"ל)

תגובות לפוסט