שיפודים ונהנים: 3 שיפודיות מצטיינות | תל אביב

21.12.2019
משמורת הטבע בכרם התימנים ועד למפונפנת והמדוברת בלב העיר הלבנה: חיליק גורפינקל מכתיר - 3 מסעדות שמגישות שיפודים מהסרטים ברחבי תל אביב

■ ג'סמינו

ג'סמינו הוא מקום נורא. זול. טעים רצח, ענייני להחריד. מה הבעיה אתם תוהים בוודאי. והרי אלו בדיוק הדברים שאתה מחפש בשיפודייה הגונה, הלא כן? בוודאי, אלא שג'סמינו היא כל כך טובה, ונגישה וזמינה, שהיא גורמת לי, ולרבים אחרים כנראה, להזניח את הברברי. שהרי לא קל להגיע אליו. בטח בלי רכב.

אז כן, ג'סמינו, השיפודייה החדשה של שאול טבת (לוציפר ובעבר – רמלה, רדיו רוסקו, סטפן בראון, טלה ועוד) ושל קולג'יט סינג, שותפו והאיש אשר על המנגל, היא ללא ספק מתחרה רצינית לברברי או לכל שיפודיה אחרת שאי פעם היתה כאן.

היא יושבת על אלנבי, צופה על כל המון האדם המרתק של הרחוב הכי מעניין בתל אביב ואולי בישראל, אי אפשר לשבת בה למעט שניים- שלושה כיסאות בתוך החלל הקטן שלא קל לתפוס אותם, יש בה תור תמידי והיא זולה להפליא. גן עדן קרניבורי עלי אדמות.

בין אם זו פיתה עם לב עגל חריף, או עם קבב, נקניקיה ביתית חריפה או אפילו סתם פרגית, מדובר ביצירות מופת קטנות, מופת של דיוק, קפדנות, יד טובה, תיבול מדויק ולב גדול. לא רק של העגל. קצת עמבה, פלפל ירוק חריף צלוי, סלט ירקות, טחינה. עגבניה ובצל על האש. מה עוד צריך? כלום. אולי עוד מנה. וצינתור.

ג'סמינו. אלנבי 97, תל אביב. א'- ה' 12:00- מאוחר בלילה ובמוצאי שבת גם.

שיפודי אירופה (Photo: Markus Bertschi)
(Photo: Markus Bertschi)

■ איציק הגדול

את איציק הגדול גיליתי לבושתי ממש לא מזמן. כלומר, אני מכיר את המקום מיום היווסדו ואפילו עבדתי מעבר לפינה שנה שלמה, אבל, וזה די נורא, לא אכלתי בו מעולם. משהו בדבר שמועות על סוג של, האמת, לא יודע מה אפילו.

טעות חמורה. ובעצם מזל. אחרת מי יודע כמה סטייקים הייתי תוקע כאן בעשרים ומשהו שנות קיומו של המקום.

אבל לא על סטייקים אנחנו מדברים היום, למרות שהסטייקים כאן מכניסים את איציק הגדול להיכל התהילה של האומצות המקומיות, אלא על שיפודים. כי למרות שבאיציק הגדול מגישים נתחי בשר ענקיים על העצם, גם אם תוותרו עליהם, מטעמי תקציב או כל סיבה אחרת, עדיין תוכלו ליהנות מכמה מהשיפודים הכי טעימים שיש, אם לא למעלה מזה.

כל דבר שתזמינו כאן, ויש הכל , יהיה מושלם. מפרגית ולבבות פלבאים ועד חוט שדרה ושקדים. ויש אפילו שקדי טלה נדירים, שלא לדבר על אשכי הודו וכל השאר.

התפאורה והאווירה יוקרתיים-עממיים שכאלו, מין שילוב מוזר ומנצח של קהל מיובא, מלצרים מקומיים והרבה ויסקי יוקרתי ויין לא פחות. שירות מופתי ואוכל נהדר, ורק קצת יקר. מה לעשות? דברים זולים עולים פחות. גן עדן לחובבי בשר ובכלל.

איציק הגדול, דוד רזיאל 3, יפו. 03-6830033. א'-ש' 11:30- 23:30

■ הלב הרחב

אני בן שש. או עשר. לך תזכור. אנחנו נוסעים בפורד אסקורט האדומה וחונים בכרם התימנים. יש חניה. זה היה לפני יותר מארבעים שנה. מתיישבים. טחינה בצלוחית מתכת קטנה. סלסה של עגבניות טחונות שאז עוד לא קראו לה ככה. שיפוד פרגית. שיפוד לבבות. קבב. אושר.

אני בן 52. אין חניה. כל השאר לא השתנה.

הלב הרחב בכרם הוא שמורת טבע, מוסד, פנינה. הוסיפו אתם את הקלישאה החביבה עליכם. אם מעולם לא הייתם שם, לא אוכל להסביר ובעצם לא ארצה גם. כי איך זה יכול להיות, לחיות כאן ולא לאכול בלב הרחב. זה כמו לא להיות בלונה פארק, או ביד ושם.

הלב הרחב הוא מופת של צניעות, מסורת ובעיקר אי של שפיות בים הטירוף המסעדני המקיף אותנו. כמו רבות מאחיותיה בכרם התימנים, שומרת המסעדה הקטנה הזו לא רק על חזותה הצנועה אלא גם על רוח זהה. משהו מעידן אחר בו לא עשו כל כך הרבה דאווין ועניין ממשהו שמחזירים לאדמה כמה שעות אחר כך.

הלב הרחב. רבי עקיבא 10, כרם התימנים, תל אביב, 03-5102149,א'-ה' 12:00- 23:00.

6 תגובות

אכלתי בג׳סמינו מספר פעמים
המקום נטול יומרנות פרשי בכול זמן פשוט ומאוד טעים !
המחיר סביר ביותר 32 שח לפיתה פלוס 8 שח שתיה קרה .
סהכ 40 שח והנאה מושלמת לפיתת בשרים סופר טריים !
אכלתי קבב ופרגיות
פשוט וטעים !
השקדי עגל מעולים , עוד כמה שקלים בנוסף אבל שווה את המחיר ! 🤙🏻

הגב

איציק שלנו בונה על תירים עשירים הלנים במלונות הבוטיק המאוד יקרים באיזור.אני מניח שהוא מקושר שם עם הצוות הממליץ לתירים בעלי הממון על ״מקום ישראלי אותנטי״.באים אתה לא המאיון העליון אל תתקרב !.אוכל טוב,ערך לכסף יותר טוב תקבל במקומות פחות מתוירים ומקושרים.

הגב

איציק יקר מדי ! עם כל השאר אני מסכים.

הגב

אני אוכלת במסעדה כשרה קטנה בלי פוזה השיפודים והטחינה הכי טעימה שאכלתי
הלב הרחב בכרם התימנים
ומחירים לא יקרים

הגב

תגובות לפוסט