בלוגה גולד ליין דינר: הביס המושלם של יאקימונו

20.12.2021
שנייה לפני השנה החדשה, יאקימונו, מהמסעדות היפניות הטובות בישראל, מחדשת עם מרפסת פתוחה ונוף עוצר נשימה לים - ועם תפריט גולד ליין מיוחד (וכשר!), בשיתוף וודקה בלוגה, שכולל מיטב ממנות המסעדה ויוגש למשך 5 ימים בלבד

יאקימונו מוכתרת מדי שנה מאז הקמתה כמסעדת הסושי הטובה בישראל. היא נפתחה ברחוב יורדי הסירה, ליד נמל תל אביב, על ידי אבי כהן ועברה לשדרות רוטשילד בתחילת שנות האלפיים.

בחודש הקרוב תחגוג יאקימונו את חזרתה לאיזור רצועת החוף של תל אביב – והפעם גם עם נוף מרהיב. עם הרחבת הסניף הפופולרי (והכשר!) במלון הילטון תל אביב והמעבר אליו יוגש כאן במשך 5 ימים בלבד (26-30.12) תפריט בלוגה גולד ליין דינר.

במסגרת פרויקט הדגל של וודקת הסופר-פרימיום הנחשבת, יגישו מיטב מסעדות השף של תל אביב את מנות דגל שלהן בתפריט מיוחד. המנות יוגשו בליווי קוקטיילים מושקעים ושוטים של וודקה בלוגה.

עוד בפרויקט בלוגה גולד ליין דינר:

מופת בלתי מתפשרת של אוכל יפני

יאקימונו הפכה מייד עם הקמתה ב-1994 למוסד עירוני של אוכל יפני. הדגש שהושם במקום על ידי כהן על איכות בלתי מתפשרת והתבססות על מיטב הדגה המקומית והעולמית ממשיך גם היום – כשילדיו, אלכסנדר ושרלי, שומרים על הגחלת וממשיכים את מסורתו.

מנות יצירתיות שנוצרו כאן, בשילוב בין טעמים מקומיים למסורת היפנית – מככבים גם כיום והשפיעו באופן משמעותי על האופן בו צורכים סושי בישראל.

בתפריט גולד בייט אפשר למצוא כמה מהמנות המיתולוגיות של תפריט יאקימונו לאורך השנים, כמו גם את הרולים של הסושי, שמתבססים על אצות ואורז מהטובים מסוגם בעולם.

לתפריט נוסף עכשיו כאמור נוף יוצא דופן, יחיד מסוגו בתל אביב, שמשקיף על חוף הילטון והמרינה ממרפסת רחבת ידיים באוויר הפתוח.

המנות מוגשות שם או על הבר המסוגנן של יאקימונו, תוך שצופים בסושי מן הוותיק וצוותו מכינים את המנות מול העיניים.

רולים של סושי במסעדת יאקימונו המוגשים במסגרת ארוחות ״בלוגה גולד בייט״ (צילום: ניצן רובין, רקס תעשיות)

התפריט

תפריט בלוגה גולדן ליין דינר הזוגי של יאקימונו וודקה בלוגה מציג מניפה של מיטב המנות וטעמי המסעדה. הוא מתחיל, כמו שמתחילה כל ארוחה מעולה – עם קוקטייל: ״יאקימונו מוסקבה״ הפרחוני, שנרקח כאן ומתבסס על בלוגה נובל. הוא נולד בסניף הדגל המפואר של המסעדה ברוסיה, עליו ניצח אלכסנדר כהן. לצדו מוגש סלט קושיאקי של מחמצים יפניים.

לאחר האפריטיף, תעלה ותבוא אחת מהמנות המיתולוגיות של יאקימונו, שממשיכה גם לסניף הילטון הכשר: מאגורו פפר היפהפייה – פרוסות טונה מפולפלות בצריבה עדינה וברוטב לימון, סויה וג'ינג'ר.

רביעייה של מיטב הרולים של יאקימונו יוגשו כעיקרית ובליווי קוקטייל נוסף שרוקחים במקום, גם הוא על בסיס בלוגה.

במבחר: רול ריינבו צבעוני, שעטוף בסשימי דג וטומן בחובו סלמון מובחר ואבוקדו; רול קאמפצ'י עם ילו טייל יפני, שמן צ׳יל, אבוקדו ובצל ירוק, עטוף בשבבים קריספיים של טמפורה עדינה; טארי מאקי של סלמון מבושל בטריאקי ובמעטפת אבוקדו – וכן סוזוקי מאקי: רול באס הסלע עם אושינקו (דלעת יפנית), פטריות שיטאקה ומלפפון, עטוף בסומסום.

לקינוח יוגש קינוח קלאסי עם טוויסט מהמבחר המשתנה על בסיס יומי. שווה? שווה.

 

בלוגה גולד ליין דינר x יאקימונו יוגש בתאריכים 26.12-30.12 במסעדת יאקימונו הכשרה במלון הילטון תל אביב. המחיר: 450 שקלים לזוג.

להזמנת מקום הקליקו כאן

מנת המאגורו פפר המיתולוגית של מסעדת יאקימונו בליווי קוקטייל ״יאקימונו-מוסקבה״ על בסיס וודקה בלוגה (צילום: ניצן רובין, רקס תעשיות)

 

תגובות לפוסט