המקפצה לצמרת הקולינריה: השפים המובילים של תל אביב מספרים על תחרות השף הצעיר

17.03.2019
לרגל ההרשמה לתחרות "השף הצעיר של השנה" של סן פלגרינו, ישבנו לשיחה עם 3 משתתפי עבר וזוכים באירוע הקולינרי החשוב. על ההשפעה האדירה שהייתה לתחרות עבורם, על המנות המנצחות שיצרו - ולא פחות חשוב: על איך אתם יכולים לייצג את ישראל השנה

מאז שנוסדה לפני שני עשורים, תחרות השף הצעיר של סן פלגרינו, שבה נבחר השף הטוב בעולם מתחת לגיל 30 – הפכה למקפצה אדירה עבור המתחרים בה. מסעדות ברחבי העולם של מתחרי עבר עולמיים מדורגות כיום בצמרת הקולינריה העולמית. הן זכו בכוכבים במדריכי מישלן ובמקום במדריך המסעדות הטובות בעולם (World's 50 Best) של סן פלגרינו – וכמובן בהערכה של הברנז'ה הקולינרית ושל הסועדים.

עוד כתבות באתר Rex:

יותר מ־3,000 סו־שפים ושפים מכל העולם מגישים מדי שנה מועמדות לתחרות עם מנות מקוריות, חדשניות ומאתגרות. ההגעה למעמד מעניקה חשיפה בינלאומית והיכרות אישית עם השפים הגדולים בעולם. הזדמנות של פעם בחיים כשהזכייה מביאה עמה סיקור עולמי עצום.

את ישראל יצגו בתחרות במרוצת השנים כמה מהשפים הבולטים של הסצנה הקולינרית כיום. רבים מהם המריאו לגבהים חדשים לאחר התחרות. היו גם מי שאזרו כוח לפתוח מסעדות משל עצמם שהפכו למובילות במדינה.

לרגל פתיחת ההרשמה לתחרות, ישבנו עם לשיחה עם 3 מהם: השף אוראל קמחי ("פופינה"), שזכה במקום במדליית הכסף העולמית בתחרות בשנת 2011; השף דיוויד פרנקל ("פרונטו") שהוכתר בפרס המבקרים היוקרתי בשנה לאחר מכן וכן השפית הצעירה והמדוברת שיראל ברגר, שהגיעה לגמר האזורי בתחרות האחרונה.

שפים מתחת לגיל 30? להרשמה לתחרות הקליקו כאן

השף אוראל קמחי (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)

"נתנה לי בטחון בדרך שלי"

אי אפשר להמעיט ברוח הגבית שהעניקה לשף קמחי (35) השתתפות בתחרות לפני 8 שנים. קמחי שמנצח בגאון על מסעדת השף שלו פופינה החליט לפתוח אותה בין השאר לאחר סטאז'ים אליהם הגיע בעקבות הזכיה.

"אלנה ארזאק, שהייתה השופטת בגמר, קיבלה אותי לסטאז' אחרי ההשתתפות בתחרות. חוויה חד פעמית בשני המקרים שהשפיעה עלי מאד", הוא מספר.

"בכלל, כל תהליך ההשתתפות בתחרות ביגר אותי כשף. התאמנתי חודשים על המנה שהגשתי בגמר – אשתי כבר לא יכלה לראות אותה לקראת סוף האימונים והשיפורים שעשיתי עליה בבית – ולמדתי ממנה המון. ההכרה והזכייה בתחרות גם נסכה בי המון בטחון לפתוח מקום משלי ובאמת כשחזרתי מהסטאז' התחלתי בהקמה של פופינה. היום אני יכול לומר שבזכות התחרות והסטאז'ים שהגיעו אחריה, התוודעתי לעולם שלם שחשוב למי שעובד ועומד בראש מסעדת שף. תהליך מסעיר שאני ממליץ לכל שף צעיר להתנסות בו".

השפית שיראל ברגר (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)

זרקור ענק לקולות שונים ומיוחדים בקולינריה

גם השפית הצעירה והמוערכת שיראל ברגר (26) הקימה מסעדה – Opa הטבעונית והמדוברת – וזאת לאחר השתתפות בתחרות לפני שנתיים, אז ייצגה את ישראל כשפית של "מיס קפלן".

"התחרות היא מקום שבו גם באים לידי ביטוי חידושים בקולינריה העולמית: כשפית טבעונית, בחרתי להשתתף בתחרות לאחר ששנה לפני זכה שף אירי עם מנה על טהרת הצומח: סלרי חרוך במרינדת מיסו", היא מספרת.

ברגר יצרה לתחרות מנה שסובבת סביב פטריות ובליבה "סקאלופס" פטריות יער צרובות על קרם ארטישוק ירושלמי ואגוזי מקדמיה צלויים. "איך נרשמתי? אני זוכרת שיום אחד הגיע מייל להשתתף בתחרות מסן פלגרינו אחרי הזכיה הטבעונית של השף האירי. החלטתי ללכת על זה גם ולהכין מנה שיצרתי במסעדה ושהייתי בטוחה איתה".

ברגר הגיעה לגמר האיזורי עם המנה וזכתה לחשיפה מרשימה בעיתונות המקומית בישראל, שבין השאר מיצבה אותה כאחת הקולות המסקרנים והחדשים בארץ.

השף דיוויד פרנקל (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)

מהתחרות – לאחת המסעדות המדוברות בישראל

השף דיוויד פרנקל (36), מהשפים המפורסמים במדינה וזוכה פרס המבקרים העולמי לשנת 2012 של תחרות השף הצעיר של סן פלגרינו, נהנה מחשיפה מרשימה הודות לתחרות.

בחוזרו ארצה, השף הצעיר מונה לשף הראשי (כיום מהבעלים) של אחד מהמוסדות התל אביביים האהובים בעיר – מסעדת פרונטו הוותיקה. מאז הוא הצעיד אותה לגבהים חדשים והפך אותה למגדלור של איכות ופיין דיינינג.

"חוץ מהעובדה שהזכייה הייתה חווייה מדהימה, זה היה גם משהו שנתן בוסט לקורות חיים שלי שכשף צעיר, ומאוד סייע לי לקראת הכניסה שלי לעמדת השף של 'פרונטו'", הוא אומר.

מועמדים שמעוניינים להירשם השנה לתחרות – שפיות ושפים בפס חם או קר מתחת לגיל 30 – יכולים לעשות כן במהלך החודש הקרוב. הפרטים וטפסי ההרשמה – בלינק וגם במייל rex@rex.co.il

תגובות לפוסט