אל קוקטייל: 4 ברי קוקטיילים מצטיינים | ברצלונה

28.12.2019
ברצלונה מגלמת בתוכה מפגש מרתק והרמוני בין הישן והקלאסי לחדש והמודרני - הן באוכל והן בסצנת הקוקטיילים המבעבעת. אריאל לייזגולד ("223", "בלבוי", "באטלר") מכתיר: 4 ברים שאסור לפספס כשמבקרים בבירת קטלוניה

לברצלונה אני מגיע לעיתים קרובות – לעיתים כברמן אורח בברי קוקטיילים בעיר, בפעמים אחרות כמרצה ולסדנאות בתחום.

עוד אלכוהול ב-Rex:

מתגלם בה בעיני מפגש מרתק בין אירוח וסצנת קוקטיילים קאלסית – עתירת ורמוט ויין מבעבע – לבין יצירה מודרנית, עדכנית ופורצת דרך. שני ז'אנרים כל כך שונים של התייחסות למשקאות, שמצליחים לחיות כאן יחד בהרמוניה מופלאה.

אלה 4 ההמלצות שלי לברים שאסור לפספס שמבקרים בברצלונה.

1. סולאנז' Solange

סולאנז' הוא הבר המעוטר ביותר בספרד בעשור האחרון. חלל יפהפה שנוצר ברוח ימי ברי הקוקטיילים האירופיים הראשונים מסוף המאה ה-19 בואך המאה ה-20, עם שפע של אלגנטיות ורוח נעימה של מקצוענות ללא פשרות.

תפריט הקוקטיילים של הסולאנז' כולל 15 דרינקים מקוריים שנרקחו על ידי טובי הברמנים בספרד. בנוסף, כמו בכל בר שמכבד את עצמו, מהברמן ניתן להזמין כל דרינק קלאסי שעולה על הדעת, והוא יוכן באהבה ובדיוק.

Solange. Carrer d'Aribau, 143, 08036

A post shared by Fran Mekk (@franmekk) on

2. בואדס Boadas

בר הקוקטיילים הראשון בברצלונה, שהוקם על ידי מיגל בואדס, מהגר מקובה, בשנת 1933. בואדס שעבד בתור נער ב"אל פלורידיטה" האגדי שבעיר הוואנה (בקובה). משם הביא עימו את רוח הדרינקים השמחים של המקום ויצר מקום שהוא קלאסיקה שמנוהלת על ידי הדור השלישי של הברמנים.

אז נכון, רואים את השנים על הבר הוותיק הן מבחינת העיצוב והן מבחינת השירות הקצת עייף והקוקטיילים שניתן לקרוא להם בעדינות נונשלטיים לפרקים.

ועדיין – המקום נחשב למקדש לחובבי תחום הקוקטיילים והאירוח והוא ביקור חובה לכל פודי.

Boadas. Carrer dels Tallers, 1, 08001

A post shared by Kate Gillett (@buttercupkate) on

3. פרדיסו Paradiso

פרדיסו מצטיין בקוקטיילים מעולים ויצירתיים והוא הבר הלוהט של הרגע.

הכניסה לכאן (אל "גן העדן", כפי ששמו מיתרגם בעברית) ממוקמת דרך סנדביצ'יה (טעים מאד) ותמיד עמוסה באורחים מאוכזבים שכניסתם נדחתה מפאת חוסר מקום. טרנדי, שיקי ובעיקר מוצלח מאוד.

 

Paradiso. Carrer de Rera Palau, 4, 08003

A post shared by Rosie Liddle (@rosielidler) on

חגיגת טאפאס. צ'מפאנייט (צילום: אינסטגרם)

4. אל צ'מפנייט El Xampanyet

טאפאס בר, פשוט ולעניין והכי חשוב – המקום השמח ביותר בברצלונה, שמארח את האורחים שלו בעמידה או בישיבה צפופה בחלל הקטן.

העסק המשפחתי המצליח שמנוהל עדיין על ידי כל בני המשפחה מציג מנות טאפאס קטנות וטעימות בטירוף לצד בירות זעירות. גאוות המקום, משקה ה"צ'מפינייט", הוא בעצם יין מבעבע זול אך טעים להפליא.

החבר'ה קוראים לו שמפניה לעניים (באנגלית זה נשמע יותר טוב: Poor man's champagne) וממש בצדק. מה שכן, החלל מחבק ואוהב אותך ומקיף אותך אוטומטית בחברים לרגע. מומלץ ממש.

El Xampanyet. Carrer de Montcada, 22, 08003

A post shared by La Vermutista (@lavermutista) on

תגובות לפוסט