3 מקומות מומלצים לאכול בהם אקלר | פריז

09.10.2019
הפחזנית המאורכת שהפכה לכוכבת הבלתי מעורערת של הפטיסריה הפריזאית - ובצדק! יפה עירון-קוץ עם 3 עצירות חובה בעיר האורות של נשנוש אצבעות אקלר מושקעות בשלל מילויים

הן עשויות משוּ, בצק רביכה (Pâte à chou) שנוצר באיטליה בימי הרנסנס. לצרפת הגיעו הפחזניות מחצר משפחת מדיצ'י, שליטי טוסקטנה ואת האקלר הראשון הכין במאה ה-19 השף הצרפתי הנודע קארם (Carême).

עוד כתבות על פריז ב-Rex:

עד לפני מספר שנים, אצבעות האקלר נחשבו בפריז לקינוח מסורתי וקלאסי. כל מאפיה שכונתית התהדרה בהן והן שמרו על צורה אחידה, בטעמים של קרם קפה או שוקולד. אופים נועזים מילאו אותן במקרים מיוחדים בקרם פטל בימי הקיץ ובאירועים חגיגיים ובקוקטיילים הוגשו גרסאות-מיני כחלק ממגש הפטיטפורים.

בשנים האחרונות, בדומה למקארונים, אקלרים הפכו ללהיט עולמי. הרבה מזה ניתן לזקוף לזכותו של הפטיסייה פייר הרמה, שמקדם מזה שנים את הקינוחים הצרפתיים המסורתיים המסורתיים.

פטיסרי דה רֵב
פטיסרי דה רֵב (צילום: יפה עירון-קוץ)

כעת זוכות אצבעות האלקר לשדרוג בצורה ובעיקר בטעמים. אופים צעירים, מוכשרים ושאפתנים מקדישים לה מקום נרחב בוויטרינת הקינוחים שלהם וכיום ניתן למצוא מאפיות וחנויות בהן נמצא מגוון של אקלרים בטעמים מלוחים כפואה גרא (כבד אווז) או גבינות חריפות.

הבולט מבין אופים אלו הוא כריסטופר אדם, שהיה אמון תחילה על שדרוג האקלרים במגדניית פושון בה עבד ואחר כך ברשת הפטיסיריות שלו, אקלר דה ז'ני ("הבזק של גאונות" ומשחק מילים על שמה של הפחזנית בצרפתית – L’éclair de Génie). כאן מוכרים רק אקלרים, והמגוון, שמתחלף מדי עונה, מוצג כמו בתעשיית האופנה בקולקציה חדשה.

במסגרת השינויים שעברה עוגית האקלר חלק מהפטיסיירים אימצו את גרסת המיני אקלר של כריסטופר אדם, שהיא קטנה ודקיקה יותר. באופן אישי, אני מעדיפה עדיין את האקלר הקלאסי השמנמן והגדול יותר.

אקלר של פטיסרי דה רב
אקלר של פטיסרי דה רב (צילום: יפה עירון-קוץ)

פטיסרי דה רֵב – La Pâtisserie des Rêves

כאן, במעדניית החלומות, פירוש שמה של הפטיסרייה הזו בעברית, מגישים אקלר שוקולד מסקרן ביותר בצורתו – עטוף בגליל שוקולד, כמעין נקניקייה בסלילה, מה שכמובן לא גורע מטעמו המעולה (5.90 אירו). הקרם עשיר ואיכות בצק השו עילאית.

בדומה לשאר העוגות בחנות, גם האקלרים מוצגים בפעמון זכוכית, שהעובדים מרימים לבקשתכם ואורזים בהידור שלא מבייש חנות תכשיטים. מקסים.

עוד במומלצים: גרסה עדכנית ומושקעת לטארט טאטן

La Pâtisserie des Rêves . 93 rue de bac 75006

ז'אן פול הבאן – Jean Paule Hévin

החנות ובית קפה של השוקולטייה והפטיסייה הנחשב לאחד הטובים בצרפת. ממוקמת ברחוב סנט אונורה היוקרתי, בין חנויות מעצבי-על. אקלר השוקולד מצטיין במיוחד (4.20 אירו) וגם שאר הטעמים מעולים. חוויה קולינרית שאסור לפספס אם אתם בסביבה.
עוד במומלצים: משקה השוקולד המפורסם של המקום, במיוחד לשוקוהוליקים.

Jean Paule Hévin. 231 rue Saint Honore

אקלר עם זיגוג ירוק, אטלייה דה ל'אקלר
יש גם אקלר פסטו עם גבינת עזים. אטלייה דה ל'אקלר (צילום: יפה עירון-קוץ)

אטלייה דה ל'אקלר – L’Atelier de l’Éclair

אטלייה האקלרים הוקם על ידי שלושה אופים צעירים, שהיו הראשונים שהציעו בחנותם את אצבע הפחזנית הזו בטעמים שונים ומיוחדים.

בחנותם החדשה שפתחו בלב פריז, באזור השוק הסיטונאי הישן לה הל, אפשר למעשה לאכול ארוחה שלמה המורכבת רק מאקלרים בטעמים שונים:, אקלר פסטו וגבינת עיזים, אקלר גבינה צהובה וגם מתוקים במילוי קרם וניל וקרמל, חמאה מלוחה ואקלר כתום ובוהק, ממולא בקרם מנגו. המחיר: 5 אירו לאקלר מתוק.

עוד במומלצים: אקלר כבד אווז וריבת בצל
L’Atelier de l’Éclair. 16, rue Bachaumont

 

תגובות לפוסט