יין וחברים: Rex מצדיעים ליינן זאב דוניה וליקב סוסון ים עם בקבוק מיוחד

05.09.2018
כשפגשנו את ריהאנה של עולם היין הישראלי: הכירו את היין הראשון בסדרת שיתופי הפעולה של Rex ויקבי העלית של ישראל - "רקס וחברים #1", בלנד GSM אדום ואורגני שכולו שיר הלל ליינן זאב דוניה ולטרואר הרי ירושלים

המפגש הראשון שלי עם זאב דוניה, היינן המוערך של "סוסון ים", הותיר עלי רושם כביר ובכתבה שכתבתי עליו, לפני קרוב לעשור, התנוססה עד למועד פרסומה הכותרת: "ריהאנה של עולם היין הישראלי: קווים לדמותו של יקב הבוטיק המסעיר בישראל". סיפור אמיתי.

עוד באתר רקס:

צחוק בצד, דוניה, בדיוק כמו בת דמותו הקריבית והמצודדת, הוא מהכוכבים הבלתי מעורערים של תחומו; יוצר מסעיר, יצירתי ומלא תשוקה. קולנוען שיצר סרט על תעשיית היין הישראלית ועזב הכל כדי להגשים חלום ולהקים בעצמו יקב קטן ביישוב בר גיורא שבהרי ירושלים. פרט יחיד שמספר את כל סיפורו על רגל אחת.

לא תמצאו כמוהו בחור רגיש. היינן זאב דוניה (צילום: נועם הוד)

כבוד עבורנו באתר Rex לחנוך עם דוניה, חבר ומגדלור של השראה, את שיתוף הפעולה הראשון בסדרת היינות "רקס וחברים" (Rex et Amicis), שכולו הצדעה ליוצרי היין המובילים והמוערכים של ישראל.

בבקבוק – שאת תוויתו עיצבה המעצבת יעל בודשר – יין ממסך אדום בהשראת חבל הרון ממנו שואב דוניה השראה ביינות הדגל שלו, בלנד GSM (Grenache-Syrah-Mourvedre) של ענבים מזני גראנש (50%), סירה (30%) ומורבדר (20%).

מקור כל הענבים בכרמים האורגניים של היקב במעלה המושב בר גיורא שבהרי ירושלים. היין יושן 22 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי – ועד לשלמות.

"מחשבותיו ורגשותיו של היינן, בין אם הן קשורות לתהליך ייצור היין, בין אם לאו – ימצאו את דרכם בסופו של דבר לבקבוק היין שנוצר", כותב דוניה על התויות של כל יינותיו – ולא בכדי. התוצאה, כאן ובכלל אצל דוניה – ארטיזנלית וחד פעמית.

בעינינו, זהו יין חגיגי מחד ולא כבד מדי מאידך, שישמח ללוות ארוחות ערב חגיגיות.
פחות מ-100 בקבוקים של "רקס וחברים 1#" בוקבקו והם מוצעים למכירה לרגל החג במעדניות "רביבה וסיליה" (ניסים אלוני 10, תל אביב והמייסדים 1, רמת השרון) וכן ישירות דרכנו (לרכישה: rex@rex.co.il)

לחיים, חברים. Rex et amicis: יין רקס וחברים #1 של יקב סוסון ים (צילום: אמיר מנחם, רקס תעשיות)