יינות איכות ספרדיים שאתם חייבים להכיר – 3 יינות מומלצים

09.10.2020
ספרד היא מארצות היין המגוונות בעולם, עם מבחר מסחרר של יינות מעולים, מכל הצבעים והמינים. 3 יינות מומלצים וקולינריים מהמבחר של "יין בעיר" – כולם בדרגת האיכות הנחשבת רזרבה ומעלה – שכדאי לכם להכיר

יין ספרדי קשה להגדיר במשפט אחד. מבחר מרהיב של זני ענבים גדלים בכרמים שממוקמים ברחבי המדינה עם אחד ממנעדי האקלים המגוונים ביותר, מהחופים הגשומים של גליסיה שלחופי האוקיינוס האטלנטי ועד לאנדלוסיה שבדרום הים התיכון, ממש מול צפון אפריקה.

עוד באתר Rex:

גם שיטות ההכנה של יינות ספרדים מגוונים מאד. מיינות מבעבעים מעולים שמגיעים מקטלוניה שבגבול צרפת – היינות האדומים המפורסמים של חבל ריוחה ולאחרונה שוב מבליחים שוב יינות שרי יבשים מאנדלוסיה, שנהנה מעניין מחודש בקרב מביני עניין בשנים האחרונות. המשותף לכולם הוא תמורה מעולה למחיר – היבט שספרד מובילה בו בענק בקרב מעצמות היין של אירופה.

בחרנו 3 סוגי יינות שכדאי לכם להכיר מהמבחר שמגיע הישר מספרד אל רשת חנות ״יין בעיר״, כולם בדירוג רזרבה ומעלה – דרגת איכות מהגבוהות בספרד, שמבטיחה תמיד לצרכנים תמורת פרימיום מעולה.

■ ואלדמר – ריוחה רזרבה 2011

רקע: יקב קונדה ולדמר המשפחתי הוא מהיקבים המיוחדים ביותר בחבל ריוחה המיתולוגי שבצפון מזרח ספרד. היינות של היקב ידועים, בפרט במכורתם ספרד, בזכות התעוזה ורוח החדשנות של היקב, רוח רעננה באחד ממחוזות היין הקלאסיים בעולם.

על היין: דרגת איכות רזרבה בריוחה מפוקחת באדיקות והיא כוללת זמן יישון ממושך ביקב ויישון מינימלי של מעל לשנה בחבית. ואלדמר רזרבה מגיע לצרכן אחרי לא פחות מ-9 שנים ביקב ו-22 חודשים בחביות עץ. התוצאה: יין כהה-כהה בארומות פירותיות, כמעט שוקולדיות – שזיכה את היקב בפרס מיוחד מגזין היין הספרדי נחשב ״Sobre Masa״.

הכי מתאים לשתות: בארוחת ערב עם בשרים או רוסטביף או בערב רומנטי עם גבינות. ספרדיות, בטח שספרדיות.

שורה תחתונה: תמורה מדהימה לכסף – במחיר שכמותו קשה למצוא גם בספרד.

ואלדמר ריוחה רזרבה 2011. 55 שקלים במקום 70 שקלים 

מחיר מעולה – ותמורה נפלאה מחבל ריוחה. ואלדמר רזרבה (צילום: יין בעיר)

■ וילרנאו רזרבה NV

רקע: יינות מבעבעים מספרד זוכים בשנתיים האחרונות להערכה מחודשת בזכות האיכות והתמורה המדהימה לכסף. קאוות יקבי העילית של קטלוניה נהנות מפופולריות במסעדות שף ברחבי העולם – ובאלו המכוכבות של ברצלונה בפרט.

יקב וילרנאו הוא מהבולטים ביקבי האיכות בקטגורייה הקאווה. את המבעבעים כאן יוצרים יינות בשיטה ייחודית, בה כל זן ענבים בקאווה מתיישן בנפרד, לפני שעובר לתסיסה שנייה בבקבוק, בשיטה המזכירה את זו שבחבל שמפאן.

על היין: וילרנאו רזרבה – מיינות הדגל של היקב – מתיישן בבקבוק 12 חודשים לפני שיוצא לשוק ומגיע בבקבוקים יפהפיים שעוצבו בהשראת היצירות של הארכיטקט הנודע של ברצלונה, גאודי. התוצאה: יין בבעבוע אלגנטי ועדין, עם ארומות פירותיות של תפוחים ירוקים והדרים.

הכי מתאים לשתות: קר מאד, בערב ביתי, עם נשנושים ועם או בלי חברים וגם בבראנץ׳ סופשבוע חלבי עם פסטות וגבינות.

שורה תחתונה: תמורה מעולה לכסף במחיר מיוחד החודש ב״יין בעיר״.

וילרנאו רזרבה NV קאווה. מחיר מיוחד באתר: 45 שקלים 

בקבוק יפהפה ויין מבעבע מעולה. קאווה וילרנאו רזרבה (צילום: יין בעיר)

■ ברוניה גראן רזרבה 2011

רקע: ברוניה היא מיצרניות העילית של חבל ריוחה. היינות האדומים של היקב הזה ידועים בזכות הנגישות בטעמם. אף על פי כן – התוצאה הסופית מורכבת ומרתקת, יינות קולינריים במובהק שפונים לפודיז ברחבי העולם ונהנים מביקוש שעולה על ההיצע המוגבל.

טעמם של יינות ברוניה רך בהשוואה ליינות אחרים מהחבל וזאת בזכות שימוש בחביות מיוחדות של היקב, שהם מייצרים בעצמם ובמיוחד עבור יישון יינות אלו. ליינות הם מעניקים ניחוחות נפלאים של דובדבנים וצימוקים, עם ריח עדין של עור וטבק.

על היין: גראן רזרבה הוא יין הדגל של ברוניה, שזוכה מדי שנה בפרסים היוקרתיים ביותר בתחום היין. הוא יושן במשך מעל לשנתיים בחביות ובסך הכל קרוב לעשור במרתפי היקב – ! – לפני שיצא לשוק.

הכי מתאים לשתות: בארוחת שבת חגיגית, מצונן קלות, כשעה לפני ההגשה במקרר.

שורה תחתונה: יין מדהים לחגוג איתו ארוחת ערב חגיגית, משפחתית או רומנטית.
ברוניה גראן רזרבה 2011. מחיר: 130 שקלים

 

יין דגל של ריוחה. ברוניה גראן רזרבה (צילום: יין בעיר)

 

תגובות לפוסט