רון ברונפמן – הסומליירים של ישראל

22.04.2023
הוא אוהב ריזלינגים, מאמין שיש מקום ליינות מאיזורים שמושפעים לטובה מההתחממות הגלובלית וכשהוא לא על הפלור תוכלו למצוא אותו בבר קוקטיילים. רון ברונפמן, סומלייה מסעדת קלארו

רון ברונפמן (26) @ronbronfman 
מנהל תחום יין, מסעדת ״קלארו״ @clarotlv

איך הגעתי לפלור

התחלתי ללא ידע בכלל, וההתעניינות ביינות במקביל לעבודה כמלצר במסעדה רק גדלה וגדלה. למזלי מצאתי המון אנשים מדהימים בדרך שעזרו לי ללמוד, להבין ולרצות לשמוע עוד ועוד בנושא. לשמחתיֿ הצימאון לידע לא עובר, ולאט לאט מתחילות נקודות להתחבר.

התאפשרה לי הזדמנות לקחת את האהבה והתחביב למקום יותר רציני בקלארו, והמסעדה נתנה לי את המקסימום מההתחלה לגדול ולצמוח כל פעם קצת בעזרת תמיכה שלא נגמרת מכולם. קרקע לעשות, לפתח וליצור, לבנות ולספר לאחרים את מה שלמדתי, לייצר עניין סביב הנושא כי אני אוהב את זה, ואני נהנה מזה.

עוד יין ואלכוהול באתר rex:

מסעדות, ברים ומקומות עבודה שזכו בי עד כה

עובד בתפקיד כבר שנתיים בקלארו, מתוך ה 6 שנים שאני במסעד – והיד עוד נטויה.

גאוות התפריט שלי 

המגוון, נהנה וגאה מאוד באפשרות לתת את הבחירה שלי ליינות ממגוון סגנונות ואזורים שונים

רון ברונפמן (צילום: סיון אסקיו, רקס תעשיות)
הכי כיף לראות בתפריטים של מסעדות בארץ

יינות טעימים 😉

הכי מרגיז לי לראות בתפריטים של מסעדות בארץ

תפריט יין לא מסודר, שאני לא מצליח להבין את הסיבה לסדר שהוא נכתב בו.

לוהט ועכשווי

יינות אדומים מעמק הרון. החלק הצפוני של עמק הרון בשילוב ההתחממות הגלובלית מביא לידי ביטוי איכות מטורפת בשנים האחרונות ויש הפתעות מדהימות.

מיותר אך עכשווי

פחות מתחבר ליינות עמוסים ואכוהולים מאוד שאין בהם איזון, לא מוצא כל כך את הסיבה במיוחד שאנחנו מדינה חמה עם קיץ שלא נגמר והרצון לנוזל הוא תמידי.

ננטש לטובת יינות קלילים ומצוננים קלות. יין אדום כבד (צילום: unsplash)
לוהט בשושו ובעיקר בתעשייה

אוהב ומאמין בזן הריזלינג, חושב שהוא עדיין נמצא מתחת לראדר של הקהל הרחב ובעזרת הנגשה נכונה ואולי קצת שבירת סטיגמות הוא לגמרי יתפוצץ!

בטא מועדף מהקולקציה של 2023

הבטא שרדונה בבציר הנוכחי יצא טעים ומאוזן מאוד לטעמי, שרדונה מדויק ארומטית, מלטף, נעים ומתאים לליווי מנות ראשונות וביניים עדינות ומרעננות בדיוק לעונת הקיץ שמתחילה. חייבים לטעום – בעייני שיחוק!


כך אני יודע שיש במסעדה אחלה צוות יין

הכל תלוי בבניית הנוחות והבטיחון של האורח. השיח הראשוני עם שאלות ההקדמה הפשוטות שנותן את ההכוונה להגיע ביחד לבחירת יין באווירה נוחה ונעימה הוא החשוב ביותר, ליווי של הסבר קצר ומדוייק – וחיוך.

נמאס לי כשאני רואה בתפריט יין

היעדר יינות ישראליים. יש פה תעשיית יין מטורפת שרק מתפתחת עם השנים, ויקבים קטנים שעושים דברים מהממים!

מחוץ לשעות העבודה

נהנה מאוד לשתות בבית, ברוגע ובשקט, להכיר, לטעום ולחוות את היין עד שנגמר לאורך הערב. חוץ מזה, אוהב מאוד קוקטיילים וללכת לברי קוקטיילים בעיר, להתרענן קצת משגרת היין.

קולגות מוערכות
רשימה אינסופית – המון המון מקצוענים ואנשים טובים בתעשייה הזאת. 2 חבר'ה שאני מאוד מעריך ועברתי חוויות טובות אצלם: אביב חג'ג' והצוות שלו מה-OCD והתרצה עושים עבודה מצויינת – בחור שהוא אינציקלופדיה עם חך חד, יינות טעימים ושירות הנגשת יין מדהים לקהל הרחב, פשוט טעים. עוד סומלייה מדהים הוא מינטו לה ממסעדת אואזיס ובר היין ריהאב, פשוט פצצה! ללכת לשתות ולהכיר את האיש הזה… בחור מדהים עם בחירות מדוייקות!

מה צופן לי ולנו העתיד בכלל ו-2024 בפרט 

בכל הנוגע יין, מרגיש לי שהעתיד מעולה בארץ. תודעת ענף היין ותרבות היין בקרב הקהל הרחב גדלה משמעותית מאז הקורונה ורק ממשיכה לצמוח ולגדול. בעיני יש המון במה לשתף ולתת הבנה בסיסית ביין לכולם, כל פעם קצת כחלק מהכיף בלשתות יין. זה רק ירים ויעיף את הענף במדינה למעלה מכל הבחינות. כולם ירוויחו, הקהל ששותה, היקבים, היבואנים, הברים המסעדות והחנויות. העניין והאיכות רק יתעצמו בנושא.

תגובות לפוסט