כל הטוב של ונטו: יינות ויקבים שאתם חייבים להכיר ממחוז העילית של איטליה

19.01.2021
ונטו הוא מאיזורי היין הטובים באיטליה. מהיינות האדומים הכי נחשבים בארץ מגף ועד ליין הלבן המיתולוגי שעושה קאמבק מרהיב - בואו להכיר את יינות החבל שמגיעים לישראל ולרשת יין בעיר

חבל הארץ ונטו (veneto) שבצפון מזרח איטליה הוא אחד ממחוזות היין המוערכים בארץ המגף. מאיזור ורונה, עירם של רומיאו ויוליה – מגיעים יינות סואבה הלבנים ואמרונה האדומים ואיזור בירת ונטו, ונציה, ידוע בזכות ייצור פרוסקו – היין האיטלקי המבעבע שכאן אוהבים לשתות בתוספת אפרול.

עוד כתבות על יין אלכוהול באתר Rex:

מבין מבחר יקבי העילית של החבל, בחרנו 4 ששווה לכם להכיר – ושניתן למצוא ברשת "יין בעיר": מאמרונה נפלא, הנחשב לאחד מיינות היוקרה המבוקשים בעולם – ועד ליינות מסקרנים מזנים לא שגרתיים.

"יין בעיר" והיבואנית "אספיריט" חרתו על דגלם הבאה של מוצרי האלכוהול ויינות איכות במחירים המשתלמים ביותר, גם כשמשווים לחו״ל. בנוסף הכל: שירות המשלוחים של "יין בעיר" מגיע עם שליח ועד דלת הבית ב-4 שעות בתל אביב והסביבה.

 

יקב זימא שבאיטליה (צילום: יחסי ציבור)

ברטאני – Bertani

כמו פסטה, כמו פיצה – הלוגו של היקב המיתולוגי ברטאני הוא אייקון איטלקי בתחומו וברחבי העולם. הוא נודע בזכות יינות האמרונה שלו מחד – ומאידך בזכות יינות הסואבה הלבנים והנפלאים של היקב, שנחשבים לטובים מסוגם באיזור. היינות מעניקים תמורה נפלאה כסף ועל אף הוותק של היקב – הם מפתיעים ברעננות ובדבקות של היצרן לשימור הטרואר הייחודי.

מומלץ במיוחד: ברטאני סואבה וינטג׳ 2018

אחת ההפתעות הגדולות שיצאו מהיקב בשנים האחרונות ובכלל – לתעשיית הסואבה האיטלקית. סואבה עצמה היא עיירה סמוכה לוורונה, בה ממוקמים כרמי יינות לבנים מקומיים – בראש ובראשונה גארגאנגה (Garganega). היינות הקלילים שבמחוז המקיף את העיירה זכו לפופולריות באמצע המאה ה-20, בפרט בארצות הברית. הם היו למשך תקופה היינות המיוצאים ביותר למדינה, אפילו יותר מקיאנטי.

סואבה וינטג׳, שמגיע בבקבוק יפהפה שהוא שחזור לאלו שייצא היקב משנות השלושים של המאה הקודמת, נולד כמחווה לתקופה ההיא. הוא מתבסס על 100% ענבי גארגאנגה מגבעות האיזור ומזכיר לנו – בעוצמתיות ובאלגנטיות יוצאת דופן – למה התאהבנו ביינות סואבה מלכתחילה. הטעמים מורכבים והיין עצמו קליל ונעים מאד. טעימת חובה למי שמחשיב את עצמו חובב יינות לבנים.

ברטאני סואבה וינטג׳ 2018. להשיג ברשת יין בעיר. 

 

יין סואבה של יקב ברטאני (צילום יחסי ציבור)

זימא – Zyme

זימא (zyme), ״שמרים״ ביוונית – הוא יקב בוטיק צעיר בלב עמק ואלפוליצ׳לה שבוונטו, שממוקם בחלל תת קרקעי מפואר ששימש עד למאה ה-15 כמחצבת חול. הוא נמצא בחוד החנית של חדשנות היין באיטליה – וזכה בשנים האחרונות להכרה והוקרה בינלאומית ובפרסים ודירוגים מרשימים על ידי מבקרי היינות הנחשבים בעולם.

הענבים מקבלים ביינות זימא את מלוא זכות הדיבורו תהליך הייצור החדשני כולל מינימום התערבות מצד היינן, סלסטינו ג’ספרי.

יינות האמרונה של זימא זוכים לביקוש והערכה מיוחדת בקרב חובבי היין היוקרתי. הצעיר שביינות האמרונה של זימא מתיישן 5 שנים לפחות ביקב. בקיצור: מופת יינני למי שאוהב יינות אדומים ועוצמתיים.

מומלץ במיוחד: זימא משחור ללבן 2018 – Zyme from black to white – Il Bianco
זן ענבי רונדינלה המקומי עבר בוונטו מוטציה גנטית נדירה והפך מזן ענבים אדום – ללבן. ״from black to white״ מנציח את השינוי הזה ומוקדש לזן המיוחד הזה. יין לבן ועוצמתי, כמעט כתום בצבעו, חורפי ועוצמתי בטעמיו. חגיגה למי שאוהב יינות לבנים עזי טעמים.
זימא משחור ללבן 2018. מחיר: 85 שקלים. להשיג ברשת יין בעיר.

יין בלאק טו ווייט של יקב זימא (צילום: יחסי ציבור)

 

זנאטו

זנאטו הוא יקב שנהנה כבר ממעמד מיתולוגי בקרב מי שאוהב אדומים איטלקיים. הוא ממוקם באגם גארדה ונודע בעולם כולו בזכות יין האמרונה קלאסי של היקב, שמתבסס על ענבים שמיובשים בקיץ באוויר הפתוח עד שמצטמקים – ורק אז נסחטים ליין. עוד מיוצרים כאן יינות אדומים עוצמתיים ומעולים.

מומלץ במיוחד: זנאטו אמרונה דלה ואלפוליצ׳ילה
הצגה של יין, עמוק ועוצמתי במיוחד. זני ענבים מקומיים (קורבינה הוא הידוע שבהם), מהחלקות הטובות ביותר של ונטו – מצטמקים 3-4 חודשים באוויר הפתוח. היין מתיישן לאחר מכן 3 שנים לפחות בחביות עץ. התוצאה: יין קטיפתי ומענג, שכיף לפתוח באירועים מיוחדים, עם טעם פירותי ונגיש, במורכבות מרגשת ממש.
זנאטו אמרונה. 229 שקליפ. להשיג ברשת יין בעיר 

אמרונה של יקב זנאטו (צילום: יחסי ציבור)

פונטו זירו

יקב שנולד כאחוזה משפחתית באחד האיזורים היפים באיטליה ושהוסב לייצור וגידול יין לאור הפוטנציאל הפנומינלי של הקרקע באיזור.

יינות פונטו זירו – נקודת האפס בעברית – מתבססים על כרמי האחוזה שרובם ניטעו לאחר בוא המשפחה למקום. הענבים לא שגרתיים לאיזור וכוללים, מלבד זנים מקומיים, גם זנים קלאסיים מצרפת שמפתיע למצוא באיטליה – קברנה סוביניון למשל.

מומלץ במיוחד – אידאה קברנה סוביניון 2016

 

קברנה סוביניון אלגנטי, שנולד ממש לליווי מנות איטלקיות חורפיות – לזניה, אוסובוקו ועוד. יין עמוק, סמיך ופירותי – אידאלי למי שאוהב יינות עם טעם מודגש של עץ ופירות אדומים.

פונטו זירו אידאה – קברנה סוביניון 2016. 110 שקלים. להשיג ברשת יין בעיר. 

 

קברנה סוביניון אידאה של יקב פונטו זירו (צילום: יחסי ציבור)

 

 

תגובות לפוסט