דובז'ה בגרון: 4 ברי קוקטיילים מעולים (ומשתלמים!) | ורשה

30.11.2019
ורשה היא בירת התרבות האלטרנטיבית של אירופה גם כשזה מגיע לסצנת הקוקטיילים. בר שירה ממליץ: מהאלגנטי להיפסטרי, 4 ברים מצטיינים שמתמחים בשקשוק בבירת פולין - ובחצי מחיר מכל מקום אחר ביבשת

על הנעשה בבירת פולין וורשה שמעתי בגיל תיכון, אז ביקרו חברים שלי בעיר, כמו רבים וטובים אחרים, במסגרת המסע לפולין.

מאז חלפו 20 שנה ומהסיפורים על בנייני הבטון המדכאים מהתקופה הקומוניסטית נשארו בעיקר אנקדוטות וכשביקרתי בעיר לאחרונה גיליתי שאפילו את מקומם במרכז העיר החליפו בניינים משוחזרים ומטופחים, ברחובות שנראי שוב כפי שהיו לפני מלחמת העולם השנייה.

עוד ברים מומלצים ברחבי העולם ב-Rex

ורשה של ימינו היא בירת תרבות אלטרנטיבית בסדר גודל אירופאי. ברלין למתקדמים ומיטיבי לכת שמתגאה גם בסצנת לילה ערה ומיוחדת.

מבחר ברי הקוקטיילים רחב והתפריטים בהם כוללים משקאות יחודיים שלצורך הכנתם נעשה שימוש במרכיבים מקומיים, בראש ובראשונה כמובן וודקה על נגזרותיה השונות – למשל נלבקי, מִשְרי וודקה ופירות וגם שלל עשבים ופירות יער.

4 מקומות שכדאי לשתות בהם דרינק או שלושה כשאתם מוצאים את עצמכם בבירת פולין, באיכות שלא מביישת ערים מרכזיות אחרות ביבשת ובמחירים הרבה יותר זולים מכל מקום אחר בין מוסקבה לפריז.

A post shared by Kita Koguta (@kitakoguta) on

 

1. קיטה קוגוטה – Kita Koguta

בפולנית משמעות שם הבר היא "זנב התרנגול" ובתרגום חופשי לאנגלית – קוקטייל. כשמו המתחכם, כך גם הבר עצמו – צעיר, מתחכם ומגניב מאוד ברוחו.

כמעט בכל ערב מנגן כאן דיג'יי מקומי מוזיקה מצוינת על רקע רקע סבראז'ים (Sabrage) – פתיחה באבחת חרב של בקבוקי שמפניה ויין מבעבע בקולי קולות. לראייה: כל התקרה מלאה בפקקי שמפניה למזכרת.

הקוקטיילים שמכינים כאן מעולים בכל קנה מידה והם ניחנים בהגשה הומוריסטית בגביעים ובכוסות מיוחדות. רבים מהם מתבססים על וודקה מקומית עם מרכיבים שמזוהים עם הקולינריה הפולנית כמו דבש ופירות יער . המחירים – בין 20-30 שקלים. קל.

Kita Koguta ul. Krucza 6/1400-950 Warszawa

 

A post shared by Kita Koguta (@kitakoguta) on

 

2. בר וויֵיצ'וֹרני – Bar Wieczorny

בר קוקטיילים קטן ביתי ואינטימי בשכונת מוקוטב המחרתית, שממוקם בבניין ששרד את מלחמת העולם השנייה (וזה לא עניין של מה בכך: 85% מבנייני העיר הוחרבו בין 1939 ל-1945).

מאחור: חצר כיפית שנפתחת בתקופת הקיץ ובתפריט – קוקטיילים לעילא ולעילא, מקלאסיקות כמו נגרוני וקלאסיקות מודרניות כמו טרינידד סאואר עד למגוון יצירות מקומיות שרקחו הברמנים במקום.

שווה, במיוחד מעכשיו ועד סוף אוגוסט כאשר מזג האוויר בעיר לרוב נעים.

Bar Wieczorny. wiśniowa 46, Warszawa

 

A post shared by Bar Wieczorny (@barwieczorny) on

 

3. נא לאטו – Na Lato

מסעדה במהלך היום ובלילה – מועדון בן 2 קומות שבתחתיתו בר קוקייטלים מושקע, כיפי ושוקק (שלא לומר עמוס עד התפקעות, בפרט בסוף השבוע).

התפריט כולל משקאות מוכרים, ותיקים ואהובים, כמו גימלט ולצידם גם מגישים כאן משקאות שנוצרו על ידי צוות הברמנים המיומן של המקום.

דרינק שאהבתי כאן במיוחד ושאנחנו מגישים כיום גם בר האימפריאל הוא דודק (Dodek)  שמתבסס על קוניאק, ליקר תפוזים, שרי הרינג וורמוט אדום.

Na Lato. Rozbrat 44A, 00-419 Warszawa

A post shared by Na Lato (@na_lato) on

4. בריסטול בר – הוטל בריסטול – The Bristol Bar at Hotel Bristol

מלון בריסטול ממלונות הפאר המובילים של ורשה וממוקם בקצה שדרות נובי שביאט, במרכז ההיסטורי והמשוחזר של העיר. בעיבורי הלובי ממוקם בר היין והקוקטיילים האלגנטי והחצי-סודי הזה, שמתמחה בקוקטיילים על בסיס יין מבעבע.

המחירים יקרים יחסית לעיר – כ-10 אירו לקוקטייל – אבל התמורה בהתאם: ברמנים מנוסים שמשקשקים במרץ משקאות יצירתיים על בסיס שמפנייה דץ (Deutz) ועוד.

תפריט היין מקיף ומוצלח ויש אפילו יין מהסצנה המקומית והמסקרנת שנמצאת בתחילת דרכה (ועוד יש לה דרך ארוכה לעבור. ועדיין).

בקיצור: אופציה מעולה למי שמחפש מקום שקט ורומנטי, הדור מאד – לדייט אינטימי או קוקטייל לפני ארוחת הערב.

The Bristol Bar .Hotel Bristol, Krakowskie Przedmieście 42/44, 00-325 Warszawa

אלגנטי, רומנטי. בריסטול בר (צילום: Rex Hierusalemum)
אלגנטי, רומנטי. בריסטול בר (צילום: Rex Hierusalemum)

תגובות לפוסט